nba_novi_logoNBA VESTI

Nova pobeda Majamija

Košarkaši Majamija zabeležili su četvrtu uzastopnu pobedu u NBA ligi, pošto su na svom terenu pobedili Minesotu sa 129:97, uz odličnu partiju Lebrona Džejmsa. Srpski internacionalac Darko Miličić počeo je utakmicu za Minesotu, ali je za 16 minuta u igri imao pet promašaja iz igre i četiri skoka.

Crnogorski reprezentativac Nikola Peković počeo je meč sa klupe, ali je igrao 27 minuta i za to vreme zabeležio je učinak od 12 poena i osam skokova. Džejms je utakmicu završio sa 20 poena i 12 asistencija. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Dvejn Vejd sa 26 poena, uz sjajan šut iz igre 12/17.

Minesotu je predvodio Kevin Lav sa 20 poena. Bivše krilo Hita, Majkl Bizli imao je neuspešan povratak u Majami. On je dobro počeo utakmicu postigao je 11 poena, ali je početkom druge četvrtine, nezgodno pao i povredio kuk.

Povezana vest:  NBA VESTI, Porazi Majamija i Lejkersa

Rentgentski snimci pokazali su da ništa nije slomljeno. Majami sada ima učinak od četiri pobede i jednog poraza, dok je Minesotin skor 1:3.

Aktuelni šampion LA Lejkers zabeležio je i četvrtu pobedu na početku sezone i tako nastavio niz bez poraza u trijumfu nad Memfisom od 124:105. Još jednu odličnu partiju pružio je Pau Gasol, koji je sjajno počeo sezonu. On je utakmicu završio sa 21 poenom, 13 skokova i pet asistencija. Najefikasniji u timu bio je Kobi Brajant sa 23 poena. Rudi Gej predvodio je Memfis sa 30 poena.

U ostalim utakmicama, Atlanta je u gostima pobedila Klivlend sa 100:88, Vašington je kod kuće savladao Filadelfiju 116:115, Boston je kao gost savladao Detroit 109:86, dok je Portland na gostovanju bio bolji od Milvokija 90:76.

NBA liga, utorak:

Washington – Philadelphia 116-115, produžetak (Wall 29p, 13a, 8il, 9ol, Blatće 23p, 8s, 6il / Brand 21p, 9s, 4ol)

Cleveland – Atlanta 88-100 (Hickson 31p, 5s, 5il / Horford 16p, 12s, 4a, Johnson 15p, 6s, 9a)

Miami – Minnesota 129-97 (James 20p, 12a, Wade 26p / Love 20p, 6s)

Detroit – Boston 86-109 (Villanueva 17p, 7s / Garnett 22p, 6s, Pierce 21p, 5s)

Povezana vest:  NBA VESTI, Memfis deklasirao najbolju ekipu lige

Milwaukee – Portland 76-90 (Delfino 14p, 5s / Matthews 18p, 5s, 4a, Aldridge 14p, 8s, 5bl)

LA Lakers – Memphis 124-105 (Gasol 21p, 13s, 5a, Barnes 16p, 14s / Gay 30p, 4s)

New York – Orlando odloženo

Tabela

Istočna konferencija: Atlanta (4-0), Majami (4-1), Boston (3-1), Čikago (2-1), Indijana (2-1), Nju Džersi (2-1), Orlando (1-1), Nju Jork, Troronto, Vašinkton (1-2), Milvoki, Klivlend (1-3), Filadelfija (0-4), Šarlot (0-3), Detroit (0-4).

Zapadna konferencija: LA Lejkersi (4-0), Nju Orleans (3-0), Portland (4-1), Sakramento (3-1), Denver, Golden Stejt, San Antonio, Dalas, Oklahoma Siti (2-1), Memfis (2-2), Feniks, Juta (1-2), Minesota (1-3), Hjuston (0-3), LA Klipersi (0-4).