Peja StojakovicNBA

Hornetsi na 8-0, Juta Džez nastavila niz, 11 koševa Stojakovića

Nju Orleans Hornetsi ostali su jedina neporažena ekipa NBA lige nakon što su sinoć s ubedljivih 107:87 nadvisili Portland Trail Blejzerse. Hornetsi u nijednom trenutku nisu doveli pobedu u pitanje. Popravili su rekordno dobar start sezone na 8-0.

Dejvid Vest i Marko Belineli ubacili su po 18 poena, a čak sedam igrača u pobedničkim redovima bilo je dvocifreno. Predrag Stojaković, koji je propustio pet od prvih sedam mečeva, igrao je nešto više od 17 minuta i za to vreme je postigao 11 poena, uz dve asistencije. Stoajković je postigao tri trojke iz sedam pokušaja i to su bili svi poeni iz igre.

Trail Blejzersi su na poluvremenu zaostali 48:35, u trećoj su četvrtini smanjili vođstvo Hornetsa na samo šest koševa, ali domaćini su ponovno uhvatili zamah i povećali prednost u završnici utakmice.

Nikolas Batum je predvodio Portland sa 16 poena usprkos tome što je u celom prvom poluvremenu u rubrici koševa ostao na nuli.

Povezana vest:  NBA VESTI, Memfis izbacio Spurse

Neverovatni Juta Džez ostvario je novu sjajnu pobedu s povratkom iz dvocifrenog minusa. Zahvaljujući odličnoj poslednjoj četvrtini, koju su dobili s 33:22, Džezeri su nadvisili domaći Šarlot s 95:96, što im je peta uzastopna pobeda u kojoj su se vratili iz zaostatka većeg od 10 poena, na poluvremenu su gubili s minus 16. Najbolji kod pobednika bio je Al Džeferson s 19 ubačaja, a 17 koševa i devet asistencija dodao je Deron Vilijams. I Pol Milsap ubacio je 17. Kod Šarlote Džekson je ubacio 24.

Majami Hit je sa 109:100 nadvisio Toronto uz 31 poen Dvejna Vejda. LeBron Džejms ostvario je 23 koša i 11 asistencija, a Džejms Džones dodao je 14 ušavši s klupe.

Pobedu je upisala i vodeća ekipa Istočne konferencije Boston. Seltiksi su na gostovanju u FedEx Forumu zaključili turneju od četiri gostovanja tako što su nakon produžetaka pobedili Memfis sa 110:116. Pol Piers je ubacio 28 koševa, Kevin Garnet i Šejkil O’Neil su dodali po 18, dok je Rajon Rondo uz 11 koševa imao 17 asistencija. Bio je to treći produžetak Bostona ove sezone i treća pobeda.

Povezana vest:  Sjajni Jokić vodio Denver do pobede, novi poraz Kingsa

Očigledno volimo dramatične završnice, kazao je Pirse, ali Bostonov trener Dok Rivers nije bio toliko oduševljen: – Utakmicu smo trebali dobiti u regularnom delu. Bespotrebno smo dodatno trošili energiju.

U redovima Grizlisa najbolji je bio Zak Randolf s 21 košem i 11 skokova.

San Antonio je pobedio Filadelfiju sa 116:93, upisavši šestu uzastopnu pobedu. Spurse su predvodili Toni Parker s 24 koša i sedam asistencija, te Manu Đinobili sa 18 koševa. U redovima Siksersa, koji su upisali 23. poraz u zadnja 24 gostovanja, u San Antoniju su najbolji bili Jrue Holiday (16) i Luis Vilijams (13).

4. Portland 6 5 .545 1 1/2

5. Minnesota 3 7 .300 4