zeljko_lukajic_trener_hemofarmEVROKUP

Lukajić: Bili smo stegnuti, ali smo pokazali karakter

Trener Hemofarma Željko Lukajić rekao je da je njegova ekipa „pokazala da ima karakter“ večerašnjom pobedom u gostima nad Bešiktašom u Istanbulu, kao i da je tim sve vreme bio stegnut.

-Celu utakmicu smo odigrali stegnuti, u paklenoj atmosferi. Nismo mogli da ‘otvorimo’ našu irgu, a u prvom poluvremenu smo imali katastrofalan šut… Drugo poluvreme smo odigrali potpuno drugačije, jer smo imali želju da se vratimo u igru – rekao je Lukajić.

Povezana vest:  EVROLIGA, TOP 16 REZULTATI, Rezultati večerašnjih utakmica i tabele grupa

Hemofarm je pet minuta pre kraja gubio sa 17 poena razlike, ali je serijom trojki preokrenuo i pobedio sa 94:91.

-Opustili smo ruku, nismo više bili u grču, napad je tekao po našim principima i to smo jako dobro iskoristili. Stalno smo se vraćali u igru, čak i kada su svi mislili da smo već izgubili. Pokazali smo da imamo karakter, vezali te trojke i došli do velike pobede – kazao je trener Vrščana.