Košarkaši Srbije izgubili su danas u Tel Avivu od Izraela sa 83:74 (24:29, 21:14, 15:16, 14:24), u utakmici devetog kola Grupe L u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.

Najefikasniji u ekipi Srbije bio je Dragan Milosavljević sa 17 poena, Marko Simonović postigao je 13, a Miroslav Raduljica 12 poena i sedam skokova. Stefan Birčević dodao je 10 poena.

U ekipi Izraela najefikasniji je bio Gaj Pnini sa 18 poena, uz šut za „trojku“ 5/7. Džejk Koen postigao je 14 poena, a Jovel Zosman i Tamir Blat po 10 poena.

Srbija je pobedom pratično mogla da obezbedi plasman na Svetsko prvenstvo, ali sada ima pet pobeda i četiri poraza, a Izrael joj se da primakao na pobedu zaostatka.

Povezana vest:  Delgacija Fiba zadovoljna posetom Beogradu

Izrael je bolje počeo utakmicu, poveo je sa 7:2, ali je Srbija uglavnom preko Raduljice uspela da preokrene na 8:7. Birčević i Milosavljević su zatim zajedno postigli osam poena i doneli prednost od 18:13.

Posle koša Djordja Gagića bilo je šest poena za Srbiju (20:14), ali je Izrael pre svega zahvaljujući dobrom šutu za tri poena (Blat, Zalmanson, Pnini) preokrenuo na 27:20. Seriju domaćih prekinuo je Gagić poenima sa penala, a Izrael je prvu četvrtinu završio sa pet poena prednosti (29:24).