nba_novi_logoNBA VESTI

Džejms i Vejd zajedno 69 koševa

LeBron Džejms i Dvejn Vejd još su jednom potvrdili zašto su najveće zvezde Majamija. Zajedno su postigli 69 od 96 koševa Hita u gostujućoj pobedi protiv Šarlota (96-82).

Otišli su gosti samo s četiri poena prednosti na poluvreme, ali treću su četvrtinu rešili u svoju korist s 31-16 i pitanje pobednika je bilo zaključeno. Bila je to Majamijeva 11. pobeda zaredom u gostima i ukupno 18. trijumf u poslednjih 19 utakmica u NBA ligi.

Džejms je prvi put igrao protiv Džona Silasa, svog prvog NBA trenera u Klivlendu, a za uspomenu mu je poklonio 38 koševa (26 u drugom poluvremenu), devet skokova i pet asistencija. Vejd mu se priključio s 31 poenom, 11 skokova i četiri asistencije, a u dresu Majamija je još samo Kris Boš imao dvocifreni broj poena (11).

Povezana vest:  NBA VESTI, Pobeda Minesote, odlični Peković, Miličić neprimetan

Hidajet Turkoglu napokon je pokazao navijačima Orlanda zašto su ga čelnici kluba pre dve sedmice u velikoj razmeni vratili u ekipu iz koje je otišao u leto 2009. godine. Turčin je u pobedi protiv Golden Stejta (110-90) ubeležio svoj treći triple-double u NBA karijeri. S deset poena, deset asistencija i 14 skokova pomogao je Orlandu na putu do šeste uzastopne pobede, a sjajan je s 22 koša i 17 uhvaćenih lopti bio i Dvajt Hauard. Madžik je nakon dve četvrtine bio u zaostatku (44-53), gađao je pritom trice 3-11, ali je u nastavku sve selo na svoje mesto. Šut za tri poena domaćih košarkaša podigao se na 12-21, a drugo je poluvreme ukupno završilo rezultatom 66-37 za Orlando.

Boston je s 96-93 pobedio Minesotu, uz 23 poena Pola Pirsa, odnosno 20 Radža Alena, te 16 asistencija Rajona Ronda. Gostima nije pomogla još jedna sjajna skakačka večer Kevina Lovea koji je uhvatio 24 lopte pod obručima i ubacio 12 poena. Zanimljivo je da Seltiksi nisu izgubili od Timbervolvesa otkad su im 2007. „oteli“ Kevina Garneta koji u ovoj utakmici nije igrao zbog povrede.

Povezana vest:  Košarkaši Partizana: Biće veoma teško protiv Monaka