nba_novi_logoNBA VESTI

Majami prekinuo niz poraza, Hornetsi bolji od Spursa

Bez bolesnog Dvejna Vejdea (migrena) i povređenog Krisa Boša (levi zglob) Majami je prekinuo niz od četiri poraza u NBA ligi. Majami Hit je kod kuće nadigrao Toronto sa 120:103. Jasno je da je u izostanku dve trećine zvezdanog trojca morao da povuče LeBron Džejmes. Ubacio je 38 koševa, dodao tome 11 skokova i šest asistencija i već do poluvremena predvodio Majami do vođstva 66:40. Raptorsi su se u poslednjoj četvrtini ipak približili na samo minus sedam, ali nisu uspeli da spreče svoj sedmi uzastopni poraz. Bez Vejda i Boša, Džejmsu se priključio Majk Miler sa 32 poena, s time da je 22 postigao u drugom poluvremenu.

U dvoboju dve ekipe sa dugačkom pobedničkom serijom Nju Orleans je sa lakoćom savladao San Antonio (96:72). Hornetsima je to osmi trijumf za redom, a na istoj je brojci stao niz Spursa, vodeće ekipe lige. San Antonio ima samo sedam poraza ove sezone, ali su dva došla upravo od Nju Orleansa koji je u subotu gađao trojke 12:15. Pritom su Trevor Ariza i Markus Tornton imali savršenih 4:4. Među potpuno neraspoloženim Spursima, Toni Parker je jedini od startera ubacio dvocifreni broj poena (10), a sa klupe je to uspelo još samo Tiagu Spliteru (11).

Povezana vest:  Lovernj se emotivnim pismom oprostio od Partizana

Džon Vol pogodio je jedinu trojku svoje ekipe u 58 sekundi pre kraja dvoboja i time osigurao pobedu Vašingtonu protiv Bostona (8583). Pokušao je Paul Pirs da izjednači u zadnjim sekundama meča, ali nije mu to pošlo za rukom i Seltiksi su prekinuli svoj niz od pet pobeda protiv jedne od najslabijih ekipa lige.

Povezana vest:  SUPERLIGA SRBIJE, Rezultati utakmica devetog kola i tabela

Oklahoma je protiv Nju Jorka praktički od samog početka druge četvrtine lovila zaostatak, a napokon ga je ulovila u poslednje tri minute da bi Kevin Durant u zadnjim sekundama pogodio trojku za konačnih 101:98, nanevši Niksima šesti uzastopni poraz.

Novu sjajnu predstavu pružio je Blejk Grifin sa 30 poena i 18 skokova (izjednačen rekord karijere).

Predvodio je Los Anđeles Kliperse do pobede 113:109 protiv Golden Stejta. To je 12 trijumf Klipersa u zadnjih 17 utakmica i sedmi uzastopni na domaćem terenu.