nba_novi_logo

NBA VESTI

Boston izgubio, Dalas i Lejkersi slavili

Košarkaši Bostona su u ponedjeljak uveče upisali 13 poraz u sezoni. Premda su na parket izašli kao veliki favoriti, pali su kod Šarlote sa 94-89. Odluka je pala u poslednjoj četvrtini koju je Šarlota dobio sa 29:20, a vidljivo je bilo da su Bostonovi igrači bili prilično istrošeni na samom kraju. Tako nešto nije ni čudno jer su u zadnja tri dana imali dve teške fizičke i psihičke utakmice protiv Dalasa i Orlanda.

Pobeda je za Šarlot time značajnija jer su celo drugo poluvreme odigrali bez najboljeg strelca Stefana Džeksona. Ovaj je krajem prvog dela zaradio drugu tehničku, isključujuću grešku, nakon guranja Garneta. Do slavlja ih je vodila druga zvezda kluba Džerald Valas sa 19 poena i 16 skokova. Kod Bostona je najbolji strelac bio Raj Alen sa 25 poena, a još su mu ostale dve ubačene trojke kako bi izjednačio NBA rekord Redžija Milera od 2.560 trojki.

Povezana vest:  NBA VESTI, Još jedna dobra partija Radmanovića

Klivlendova negativna serija se nastavlja. Kod Dalasa (99-96) su izgubili 25 utakmicu za redom, što je sve izraženiji neslavni rekord svih vremena. Imali su košarkaši Klivlenda priliku za produžetak kod jedne od najboljih NBA timova, ali im je u kombinovanju zadnjeg napada isteklo vreme. Džejson Teri je sa 23 poena, četiri skoka i pet asistencija bio prvi igrač utakmice.

LA Lejkersi su slavili kod Memfisa sa 93:84 i tako izjednačili na 2:2 protiv te ekipe ove sezone. Memfis nije bio daleko od novog slavlja protiv NBA prvaka, ali su u zadnjoj četvrtini izgubili pet lopti za redom i dopustili protivniku seriju 11:0 koja je presudila. Kobi Brajant je ubacio 19 poena uz sedam skokova i šest dodavanja, te je bio najbolji igrač na parketu.

Uprkos čak 50 poena i 11 skokova Karmela Entonija njegov Denver je poražen na domaćem parketu od Hjustona sa 108:103. U prvoj četvrtini skočni zglob je povredio organizator igre Denvera Čaunsej Bilups, pa je u igri vladalo „bezakonje“ u kojem se isticao popularni Melo, ali ne i tim.

Minesota je iznenadila Nju Orleans u gostima i pobedila sa 104:92, dok se Portland potvrdio kao sjajni domaćin pobedom protiv Čikaga 109:103. Opet je odličan bio LaMarkus Aldridž sa 42 poena i osam skokova.