klobucar_par_zadar

NLB LIGA

Partizan mt:s ubedljiv protiv Zadra

Crno beli su u 24. kolu Jadranske lige ugostili ekipu Zadra. Košarkaši Partizana mt:s su ritam utakmice držali u svojim rukama tokom čitavog meča, pa je zabeležena još jedna sigurna pobeda u hali Pionir, rezultatom 85:50 (14:13, 29:12, 23:11, 19:14).

Nakon uvodnih grešaka na obe strane, prvi su se konsolidovali igrači Zadra i došli do vođstva od 2:6. Crno-beli su trojkama Veselija i Kecmana rezultatski tas prebacili na svoju stranu 8:6. Batur je potom uzvratio sa iste distance, a Veseli iz kontranapada atraktivno poentirao 10:9. Nakon par loših komunikacija u napadu crno-beli nisu bili efikasni, što je zadar iskoristio za 10:13. Do kraja četvrtine Milosavljević je dva puta bi uspešan sa distance za 14:13 i kraj prvih deset minuta igre.

Povezana vest:  EVROLIGA, ŽREB, Partizan u trećem "šeširu"

Početak drugog kvartala doneo je i mini seriju košarkaši Partizana mt:s 6:0 za vođstvo 20:15. U tim trenucima u redovima Zadra bio je raspoložen samo Car vezavši 4 poena. Anulirali su to Kecman i Džavaji za 23:19. Nakon role Dundovića pod košem crno-beli su napravili novu seriju od 11:0, preko Džerelsa, Veselija i Gista za 34:21. Do drugog perioda igre crno-beli su uvećali svoju prednost i sa viškom od 18 poena 43:25.

Povezana vest:  Radonjić: Čvršće i agresivnije protiv Igokee

I u drugom poluvremenu izabranici Vlade Jovanovića su nastavili sa odličnom igrom. Upotpunjena je serija od kraja druge četvrtine od 12:0 za 50:25. Tim iz Zadra nije pronalazio rešenja za napada crno-belih, a odbrana tima iz Humske nije davala prostor gostima. Potom je nastupio period igre „koš za koš“, ipak bez obzira na veliku razliku košarkaši Partizana mt:s nisu spuštali intenzitet igre, pa je na semaforu stajalo 66:36 na kraju trećeg perioda.

U četvrtoj četvrtini crno-beli su održavali stečenu prednost, a publika je u sjajnoj atmosferi ispratila još jednu pobedu svojih miljenika. U igri su ušli svi košarkaši koji su bili na raspolaganju treneru Jovanoviću i svi su se upisali u listu strelaca. Partizan mt:s je zabeležio još jednu pobedu rezultatom 85:50 (14:13, 29:12, 23:11, 19:14).