nba_novi_logo

NBA VESTI

Majami rutinski savladao Memfis

Odbrambenu utakmicu sezone odigrali su košarkaši Majamija u subotnjoj pobedi nad Memfisom 118:85 u svojoj dvorani. Goste su na 39% posto šuta zadržali motivisanom igrom u odbrani, posebno na mahove. Tako su gosti promašili svih 10 posljednjih šuteva u drugoj četvrtini. Koš razlika od 33 poena predstavlja najuverljiviju Majamijevu pobedu ove sezone, a ukupno je sastav Erika Spoelstre tokom meča skupio 11 blokada.

Briljirao je Dvejn Vejd sa pet blokada, od čega je četiri šuta gostiju blokirao za 55 sekundi. Vejd je utakmicu završio sa 28 koševa, devet asistencija i pet skokova.

Povezana vest:  Juniorke protiv Mađarske startuju na Evropskom prvenstvu

Ispred Majamija drugo mesto na tabeli zauzimaju Čikago Bulsi, koji su u subotu na svom terenu nadigrali Jutu Džez sa 118:100 predvođeni Luolom Dengom i Derikom Rosom. Obojica su postigli po 26 koševa, ali je Ros 17 od njih ubacio u prvoj četvrtini, koju su domaći dobili 37:17. Pogodili su tokom dvoboja Bulsi 18 trojki, čime su srušili klupski rekord.

U teksaškom dvoboju San Antonio Spursi, najbolja ekipa lige po skoru pobeda i poraza, pobedili na gostovanju Hjuston Roketse sa 115:107, dok je najbolju predstavu večeri pružio sjajni igrač Nju Orleans Hornetsa Kris Paul. U domaćoj 115:103 pobedi protiv Sakramenta ubacio je 33 koša (najviše ove sezone) uz 15 asistencija, sedam skokova i pet osvojenih lopti.

Povezana vest:  EP LITVANIJA 2011, Mekejleb odveo Makedoniju u četvrtfinale

NBA liga, subota:

Miami – Memphis 118-85 (Wade 28k, 5s, 9a, 5bl, James 27k, Bosh 18k, 10s / M. Gasol 15k, 7s, Mayo 19k)

Atlanta – Portland 91-82 (Teague 24k / Aldridge 22k, 6s, 7a)

Washington – LA Clippers 101-122 (Wall 25k, 7s, 8a / Bledsoe 23k, 8s, 6a, Griffin 26k)

Chicago – Utah 118-100 (Deng 26k, 7s, 6a, Rose 26k / Jefferson 33k, 18s)

Povezana vest:  Atlanta prekinula crni niz, Dalas bolji od Oklahome

Milwaukee – Philadelphia 102-74 (Mbah a Moute 14k, 12s / Meeks 13k, 6a)

New Orleans – Sacramento 115-103 (Paul 33k, 7s, 15a, 5ol / Thornton 25k)

Houston -San Antonio 107-115 (Martin 28k, 4s, 5a / Parker 21k, 6a)

Denver – Detroit 131-101 (Smith 31k, 4s, 4a / Wilcox 21k)

Dallas – LA Lakers 91-96 (Nowitzki 25k, 10s, 6a / Bynum 22k, 15s)