Radnički bolji od FMP-a

bojan_radetic_kkfmpKošarkaši Radničkog pobedili su u Kragujevcu ekipu FMP Železnika sa 81:77 (19:25, 19:21, 20:10, 23:21) u 21. kolu Jadranske lige.
Kragujevčanima je to deveta pobeda u regionalnom takmičenju, dok je FMP zabelezzio 14. poraz.
„Panteri“ iz Železnika su bili bolja ekipa u prvom poluvremenu koje su završili sa osam poena prednosti (46:38).
U trećoj ccetvrtini Radnički je zaigrao mnogo bolje pre svega u odbrani, dozvolio gostima da postignu samo deset poena i došao do rezultatskog preokrata (58:56).
Domaća ekipa je u poslednjoj četvrtini konstantno imala nekoliko poena prednosti, a u samoj završnici meča igrači Radničkog imali su više koncentracije od rivala i zasluženo došli do pobede.
Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Dragan Milosavljević sa 17 poena, a Aleksej Kotiševski dodao je na to još 12 poena.
Bojan Radetić je sa 15 poena bio najbolji strelac FMP-a, dok je Branko Lazić meč završio sa 12 poena.

Povezana vest:  Zvezda pobedila Partizan i plasirala se na fajnal-ejt