logo_ep_litvanija_2011

EP LITVANIJA 2011

Đetići jedva pobedili Makedoniju

Košarkaška reprezentacija Crne Gore na startu evropskog prvenstva u Litvaniji pobedila je Makedoniju rezultatom 70:65 i to posle produžetka jer je u prvih 40 minuta rezultat bio 61:61. Ovo je bila prva utakmica u Grupi C.

Košarkaši Crne Gore su odlično ušli u meč, ali su Makedonci uspeli da uhvate priključak. Nakon toga opet bolja igra Đetića, u samom finišu Kuk je pogodio za tri poena i donio najveću prednost od sedam poena. Ipak, usledila je serija Makedonaca od 6:0 zahvaljujući čemu su prišli svega na poen (15:14).

Povezana vest:  Partizan predstavio tim, navijači tražili evropsku titulu

U drugoj četvrtini videla se odlična igra Makedonaca u finišu. Ilijevski je sa dva poena doneo Makedoncima najveću prednost od pet poena. Dosta su grešili Crnogorci u napadu. Dašić ima dabl dabl učinak, ali ostali igrači nijesu nešto posebno raspoloženi. Pekoviću slabo ide. Sa druge strane Mekejleb ima na svom kontu devet poena.  Druga četvrtina je završena rezultatom 10:16, ukupno 25:30.

Povezana vest:  SUPERLIGA SRBIJE, Zvezda protiv Mege traži pobedu i čeka druge rezultate

Na kraju četvrte četvrtine rezultat je bio 61:61. Peković je imao šut za pobedu, ali nije ubacio.