bo_mekKejleb_makedonija

EP LITVANIJA 2011

Hrvatska poražena od Makedonije

Hrvatski košarkaši u drugom nastupu na Evropskom prvenstvu upisali su prvi poraz. Bolji od “Modrih” su bili Makedonci koji su slavili u tesnoj završnici rezultatom 78:76.

Serijom 8:0 na početku druge četvrtine Hrvatska je otišla na +12 (49-37), ali utakmica je u svom ostatku najčešće bila u egalu. U završne tri i po minute stalno su vodili Makedonci, dok su Hrvati stizali. Na asistenciju Boa MekKejleba Vlado Ilievski je postigao pobednički koš 10,5 sekundi pre kraja. U poslednjem napadu Bojan Bogdanović sa rukom na šutu nije uspeo da pogodi trojku za pobjedu.

Povezana vest:  Partizan u poslednjim sekundama pobedio Zadar

MekKejleb je s 19 koševa i pet asistencija bio najbolji igrač u redovima pobednika. Ilievski je dodao 18 koševa.

U sastavu Josipa Vrankovića Dontaje Draper ubacio je 13 koševa uz šest skokova i šest asistencija.