partizan_hemofarm

REGIONALNA LIGA
Partizan ubedljiv protiv Hemofarma

Košarkaši Partizana savladali su večeras na svom terenu ekipu vršačkog Hemofarma sa 82:60 (22:21, 19:15, 28:13, 13:14) u poslednjoj utakmici devetog kola Jadranske lige.
Crno-belima je to sedma pobeda u regionalnom takmičenju i ujedno prvi trijumf nakon dva „vezana“ neuspeha protiv Zlatoroga i turskog Efesa.
Vrščani su se večeras dobro držali u prvom poluvremenu, ali je aktuelni šampion Jadrana u trećoj deonici „prelomio“ utakmicu i potvrdio ulogu favorita.
Nešto veću minutažu dobili su centri Miroslav Raduljica i Raško Katić, koji će imati u nastavku sezone značajniju ulogu jer se Nikola Peković uskoro vraća u redove NBA ligaša Minesote.
Prvi plejmejker Partizana Ejsi Lo nezgodno je pao na početku treće četvrtine i morao je da izađe iz igre. Na sreću navijača crno-belih kasnije se vratio na klupu beogradskog tima.
Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Marko Čakarević sa 14 i Dragan Milosavljević i Nikola Peković sa po 13 poena. Ivan Maraš predvodio je Vrščane sa 13 poena.
Povezana vest:  Zvezda zadržala maksimalan učinak i posle gostovanja u Ljubljani