zvezda_siroki_dec_2011 (2)

REGIONALNA LIGA

Zvezda bolja od Širokog

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Beogradu Široki sa 83:72 (28:18, 19:21, 15:25, 22:8) u prvoj utakmici 12. kola Jadranske lige. Zvezda je do treće pobede u regionalnom takmičenju došla uz dosta muke i odlične igre u poslednjoj četvrtini, dozvolivši protivniku da postigne samo osam poena.

Najveću prednost ekipa Svetislava Pešića imala je u 17. minutu (43:27), ali su gosti predvođeni raspoležnim Franom Pilepićem (18 poena) uspeli da se vrate u meč i poslednjih deset minuta dočekaju u „plusu“ – 64:62.

Povezana vest:  Pešić: Budućnost je veoma jaka, ali to nas motiviše

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je centar Petar Popvić, koji je meč završio sa 23 poena i 14 skokova, dok je Andrija Milutinović postigao 16.

Sutra se sastaju Radnički – Krka (18), Cedevita – Partizan, Budućnost – Zlatorog (16) i Makabi – Helios (18).

U nedelju igraju Olimpija – Hemofarm (18) i Zagreb – Cibona (17.30).

Povezana vest:  Rakočević: Ostvarili smo primarni cilj u sezoni