hemofarm_zagreb_2_kolo

REGIONALNA LIGA
Poraz Hemofarma od Cedevite

Košarkaši Hemofarma izgubili su večeras od Cedevite sa 78:72 (14:14, 17:22, 29:21, 18:17), u utakmici 13. kola Jadranske lige.
Izabranici Željka Lukajića dobro su odigrali u odbrani u prvom poluvremenu kada su primili samo 31 poen, ali su dozvolili protivniku da u trećoj ubaci 29!
Velika borba vođena je u poslednjoj četvrtini, gosti su u nekoliko navrata imali četiri poena prednosti, ali se Hemofarm nije predavao.
Zagrepčani su se bolje snašli u penal završnici, a siguran sa linije slobodnih bacanja bio je Vedran Vukušić, sa 20 poena najbolji akter susreta.
Najefikasniji kod Vrščana bili su Ivan Maraš sa 14 i Mladen Jeremić, koji je postigao 13 koševa.
Ranije danas Cibona je doživela poraz od posledenjeplasiranog tima na tabeli Heliosa sa 78:76, dok je Krka bilja bolja od Zlatoroga sa 72:67.
Rezultati 13. kola Jadranske lige:
Hemofarm – Cedevita 72:78 (14:14, 22:17, 21:29, 17:18)
Helios – Cibona 78:76 (22:18, 18:21, 20:12, 18:25)
Krka – Zlatorog 72:67 (21:15, 16:15, 17:21, 18:16)
Nedelja:
Partizan – Crvene zvezda (20)
Budućnost – Olimpija (20)
Utorak:
Radnički – Makabi (18)
Široki – Zagreb (20)
Tabela: Makabi 10-1, Cedevita 11-2, Partizan 8-4, Budućnost 8-4, Olimpija 8-4, Zagreb 7-5, Cibona 7-6, Radnički 6-6, Široki 5-7, Hemofarm 4-8, Krka 4-9, Zvezda 3-9, Helios 3-10, Zlatorog 3-10.