nba_novi_logo

NBA VESTI
Njujork bolji od Bostona na startu sezone

Košarkaši Njujork Niksa pobedili su večeras Boston Seltikse sa 106:104 (34:23, 28:29, 17:35, 27:17) u prvoj utakmici američke NBA lige ove sezone.
Srpski internacionalac Aleksandar Pavlović igrao je u startnoj postavi Bostona umesto povređenog Pola Pirsa, ali za 15 minuta nije uspeo da postigne nijedan poen, a imao je skok i asistenciju.
Njujork je bio bolji u prvom poluvremenu, ali su gosti iz Bostona uspeli da preokrenu sjajnom igrom u trećoj četvrtini.
Posle serije 21:7, koju je predvodio veteran Rej Alen, Boston je poveo sa 71:69, a treću deonicu gosti su završili rezultatom 35:17 i vođstvom od osam poena.
U poslednjoj četvrtini Njujork je uspeo da se vrati u meč i poenima Karmela Entonija sa linije slobodnih bacanja 16 sekundi pre kraja povede sa 106:104.
Boston je u finišu meča imao dve šanse, prvo za pobedu, a onda i za produžetak, ali su šutevi Markiza Danijelsa za tri poena i Kevina Garneta iz okreta bili neprecizni.
Najefikasniji igrač utakmice bio je Karmelo Entoni iz Njujorka sa 37 poena. U domaćem timu istakao se i Amari Stodemajer sa 21 poenom.
Goste je predvodio Redžon Rondo sa 31 poenom i 13 asistencija. Rej Alen i Brendon Bas ubacili su po 20 poena.
NBA liga trebalo je da počne 1. novembra, ali je odložena zbog štrajka igrača.