olimpija_crvena_zvezda

Zvezda poražena od Olimpije u penal završnici

Košarkaši Olimpije pobedili su večeras Crvenu zvezdu sa 74:73 (20:18 14:16 25:17 15:22) u poslednjoj utakmici 16. kola regionalne Jadranske lige.
Ljubljančani su došli do pobede u poslednjim trenucima meča pošto je Goran Jeretin, bivši kapiten Zvezde, pogodio jedno slobodno bacanje i doneo prednost svom timu.
Zvezda je imala priliku za pobedu u poslednjem napadu ali je Filip Čović promašio.
Olimpiji je pripala prva i treća četvrtina dok su Beograđani bili bolji u drugoj i četvrtoj ali im je pobeda izmakla u poslednjem minutu meča kada se pobednik odlučivao sa linije slobodnih bacanja.
Najbolji u Zvezdi bio je Petar Popović koji je zabeležio čak 25 poena uz deset skokova.
U timu Olimpije Sasu Salin dao je 20 koševa dok je Vladimir Dašić postigao 19.

Povezana vest:  NBA VESTI, Filadelfija iznenadila Atlantu, Džejms izjednačio rekord