Slovenci stradali u Pioniru
nemanjabjelicaczNeko je morao da plati ceh, a to je, ispostavilo se, bio Helios. Slovenačka ekipa nije bila dorasla rival crveno-belima i pored toga što Aleksandar Trifunović nije računao na Olivera Stevića (stomačni virus) i Nemanju Nedovića (tetiva). Konačnih 102:71 (29:13, 26:18, 33:15, 14:25) dovoljno govori o odnosu snaga na terenu.
I pored toga što je Helios pogodio prvu trojku na meču, prva deonica protekla je u znaku Nemanje Bjelice. Zvezdin reprezentativac je za sedam minuta na parketu u prvom poluvremenu ubacio 13 poena bez promašaja uz 3 skoka i 2 ukradene lopte, pa je indeks korisnosti bio velikih 21. Prednost je rasla iz minut u minut pa se na prvu pauzu otišlo sa 29:13.
Ono što je obeležilo drugu četvrtinu je podatak da su šansu na parketu dobila i tri zvezdina juniora, Rondović, Radosavljević i Dušan Milošević. Ono što može da raduje trenera Trifunovića je da prednost crveno-belih nije padela, već je rasla pa se na odmor otišlo sa 55:31.
Uz Bjeličinih 13, Kešelj je dao 10 poena, dok su Videnov i Štimac dali po 8 poena. Crveno-beli su imali izuzetan šut za tri poena (9/16).
Ništa se nije menjalo ni u nastavku. Pojačali su crveno-beli u prvim minutima drugog poluvremena, još jednom su Kešelj, Bjelica i Štimac davali ton zvezdinoj igri pa je posle 30. minuta na semaforu stajalo 88:46.
Da naši momci nisu stali u poslednjih deset minuta možda bi i oborili neke rekorede u NLB ligi. Ovako dopustili su Elvinu Snou da trojkama u finišu meča ublaži poraz Heliosa- 102:71.
Šut za dva bio je na visini kod domaćina (24/36), Zvezda je imala 11 skokova više (42:31) uz dobar odnos u asistencijama (24:15). Nemanja Bjelica imao je indeks 44 (29 poena, 9 skokova i 5 ukradenih lopti), dok je Vladimir Štimac stao na indeksu 27 (19 poena, 6 skokova). Odličnu rolu imao je i Marko Kešelj sa 19 poena, a dvocifren je bio i Videnov sa 11 pogodaka.
Crvena zvezda: Kešelj 19, Kikanović 8 (6 sk), Radosavljević 1 (4 sk, 4 as), Rondović 4 (5 sk), Tejlor 2, Milošević, Radivojević 3, Videnov 11, Štimac 19 (6 sk), Bakić 5 (5 as), Bjelica 29 (9 sk, 5 ul, 3as)
Povezana vest:  Zvezda: Ostavka Alimpijevića jednoglasno odbijena