partizan_cedevita

REGIONALNA LIGA

Partizan slomio otpor Cedevite

Košarkaši Partizana pobedili su večeras u hali Pionir zagrebačku Cedevitu sa 67:63 (19:12, 10:24, 19:15, 19:8) u utakmici 25. kola Jadranske lige. Crno-beli su do 18. trijumfa u regionalnom takmičenju došli zahvaljujući dobroj odbrani u poslednjoj četvrtini, u kojoj su protivniku dozvolili da postigne samo osam poena.

Izabranici Vlade Jovanovića dobro su počeli meč i u svoju korist rešili prvu četvrtinu (19:12), ali se gosti nisu predavali već su na odmor otišli sa plus sedam (36:29). U nastavku meča domaći tim je polako ali sigurno topio prednost Cedevite, da bi u neizvesnoj završnici Danilo Anđušić bio siguran sa linije peneala.

Povezana vest:  NBA VESTI, Džordž igra protiv Majamija, polako se vraća na teren

Najefikasniji u timu Partizana bili su Milan Mačvan sa 17 poena i Miroslav Raduljica sa 14, dok su sa po 11 poena Cedevitu predvodili Voren i Ovens.

U drugom meču Hemofarm je u Vršcu savladao slovenackcu Olimpiju sa 78:75 (22:28, 21:12, 16:14, 19:21) i tako zabeležio sedmi trijumf u sezoni. Najbolji u pobedi Vrščana bili su Mladen Jeremić (21 poen) i Mladen Panticg sa 15 poena, dok je u redovima Slovenaca najbolji bio Vladmir Dašić sa 15 poena.