Sedma pobeda Nju Džersija

nba-logoU nastavku prvenstva američke profesionalne košarkaške lige (NBA) jutros je Nju Džersi na gostujućem terenu savladao ekipu Njujorka rezulatom 113:93.
Od srpskih košarkaša na terenu su bili Darko Miličić i Aleksandar Pavlović za Minesotu, koja je poražena od Hjustona 112:98. Miličić je ubacio dva poena uz devet skokova, dok Pavlović na ovoj utakmici nije postigao nijedan koš.
Nju Džersi je došao do svoje sedme pobede, a savladana je ekipa Njujorka, sa 113:93. Iako su na početku zaostajali i 16 poena, košarkaši Netsa uspeli su da nadoknade razliku i da na kraju upišu još jednu pobedu. Pobedi Nju Džersija u velikoj meri je doprineo neshvatljivo loš šut za tri poena Njujorka – Niksi su promašili svih 18 pokušaja čime su postavili novi negativni rekord lige. Divajn Heris je ubacio 31 poen, dok je Kortni Li povratak u tim obeležio sa 25 poena. U poraženoj ekipi Dejvid Li je postigao 23 poena, a Vilson Čendler 20, uz 10 deset skokova. Trejsi MekGrejdi je igrao nepuna 24 minuta i za to vreme je pogodio jednom iz igre, uz sedam asistencija.
Hjuston je bez mnogo muka savladao Minesotu sa 112:98. Domaća ekipa je već u prvoj četvrtini ostvarila veliku prednost koju je održavala do kraja utakmice. Darko Miličić je igrao gotovo 32 minuta i za to vreme je jednom pogodio iz igre, iz pet pokušaja, ali je slabu igru u ofanzivi nadoknadio sa devet skokova i pet asistencija. Saša Pavlović je igrao šest minuta, uhvativši dve lopte.

Juta – L.A. Klipers 107:85

Povezana vest:  REGIONALNA NLB LIGA, Rezultati trećeg kola Jadranske lige i tabela