kosarkaskaligasrbije_logo

SUPER LIGA SRBIJE

Kragujevčani slavili u Novom Sadu

Košarkaši kragujevačkog Radničkog savladali su večeras u Novom Sadu ekipu domaće Vojvodine sa 88:86 (16:24, 25:26, 28:17, 19:19), u prvom kolu Superlige Srbije. Domaćin je propustio lepu priliku za uspešan start u nacionalnoj Superligi, jer je na poluvremenu imao prednost od devet poena. Iskusniji Kragujevčani su, međutim, u nastavku zaigrali mnogo bolje i efikasnije, pa su preokretom u trećoj četvrtini došli do zaslužene pobede.

Povezana vest:  Košarkašice Partizana odbranile trofej u regionalnoj ligi

Najefikasniji kod gostiju bili su Pavković i Marković sa po 20 poena, dok su se kod Novosađana istakli Bunić sa 15 i Stojačić sa 12 poena.

Ranije večeras Crvena zvezda je u Beogradu savladala vršački Hemofarm sa 73:60 (14:19, 19:11, 27:15, 13:15). U preostalim mečevima prvog kola sutra se sastaju Radnički Beograd – Radnički FMP i Mega Vizura – Partizan.