taylor_kos_czvEVROLIGA

Tejlor povređen, Trifunović nezadovoljan

Košarkaši Crvene zvezde sa skorom 3 – 3 završavaju ovogodišnju epizodu u Evroligi. Taj skor ima i češki Nimburk, ali zbog boljeg skora budući NLB ligaš ide dalje. Crveno belima preostaje da se okrenu završnici regionalnog takmičenja i domaćoj ligi. Da nesreća bude veća, Majk Tejlor je prilikom jednog driblinga povredio koleno i „gruba“ procena je da će odsustvovati bar mesec dana.

Povezana vest:  Srbija bolja od BiH na otvaranju turnira u Trstu

-Zaslužena pobede Gran Kanarije. Mi smo bili konkurentni samo u prvoj četvrtini, kada dobru odbranu nismo naplatili u napadu. Od povrede Tejlora i ulaska Mekdonalda situacija na terenu se promenila, izgubili smo pritisak na lopti koji smo do tada imali i energiju u odbrani. Moram da napomenem da je domaćin pogodio četiri trojke uz zvuk sirene i koš sa svoje polovine u poslednjoj sekundi prvog poluvremena, što je delimično uticalo na naše samopouzdanje – rekao je posle meča Aleksandar Trifunović.

Povezana vest:  Čović traži podršku navijača za meč protiv Budućnosti