luka-pavicevic

Crna Gora bolja od Izraela

Košarkaška reprezentacija Crne Gore ostvarila je pobedu na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će naredne godine biti održano u Sloveniji.
Crna Gora je danas u Podgorici, u prvom kolu A grupe, savadala Izrael 75:69 (17:20, 20:14, 11:22 i 27:13).
Izabranici selektora Luke Pavićevića do startnog trijumfa došli su serijom od devet uzastopnih poena u poslednjih minut i po utakmice.
Najefikasniji u pobedničkoj selekciji bili su Suad Šehović, Blagota Sekulić i Tejlor Roesti sa po 12, dok je Vladimir Dašić završio sa deset poena.
U izraelskoj selekciji istakao se Lionel Ilijahu sa 22 koša.
-Sjajna pobeda protiv jake individualno i timski obrazovane ekipe. U drugom poluvremenu jakim intenzitetom i energijom uspeli smo da preokrenemo pasivnu igru u koju su nas uveli Izraelci. Sjajno prisistvo duha, pre svega u odbrani, ali i u napadu, dovelo nas je do važne pobede – kazao je selektor Pavičević.
Crna Gora će u drugom kolu, u subotu u Beogradu, igrati sa Srbijom.