Partizan_Radnicki

Partizan bolji od Radničkog u srpskom derbiju

Košarkaši Partizana pobedili su večeras Radnički iz Kragujevca sa 91:80 (25:16, 21:19, 22:19, 23:26) u derbi meču šestog kola Jadranske lige.
Utakmica je odigrana pred oko 5.000 gledalaca, a sudili su Davor Javor (Slovenija), Dragan Nešković (Srbija) i Aleksandar Milojević (Makedonija).
PARTIZAN: Tomas, Milutinov 2, Vesterman 10, Lučić 22, Milosavljević 9, Bogdanović 2, Gagić 11, Musli 6, Čakarević, Gordon 18, Anđušić 5, Bertans 6.
RADNIČKI: Miljenović, Sinovec 9, Ćapin 8, Jović, Marković 3, Emening 9, Birčević 4, Borisov 5, Krstović 8, Mijatović 4, Vajt 15, Vortington 15.
Partizan je, lakše nego što se očekivalo, izašao na kraj sa ekipom Miroslava Nikolića, koja je odigrala znatno ispod svojih mogućnost i sasvim zasluženo zabeležila četvrti poraz u šampionatu.
Derbi je opravdao očekivanja, nije bilo rezultatske neizvesnosti, ali je zato obilovao atraktivnom potezima. Partizan je mnogo bolje ušao u meč, čvrstom i agresivnom igrom potpuno je iznenadio protivnika, koji nije mogao da isprati visok ritam.
Izabranici Duška Vujoševića su briljirali u prvih 15 minuta, kada su predvođeni sjajnim kapitenom Lučićem i borbenim Gagićem došli do plus 19 (37:18). Crno – beli su posebno dominatni bili pod košem gde su za prvih 20 minuta nadskakali Kragujevčane (33:23).
Gosti su u par navrata prilazili na dostižnu razliku (40:34, 48:41), ali nisu mogli više od toga protiv razigranog prtivnika. U nastavku meča košarkaši Partizana su čuvali dvocifrenu prednost, Gordon se razigrao i sa šest vezanih poena srušio sve nade Kragujevčana.
Narednu utakmicu košarkaši Partizana odigraće 1. novembra na gostovanju protiv Barselone u četvrtom kolu Evrolige.
Povezana vest:  Vujošević: Dobro plaćen tim protiv tima koji nije plaćen