nba novi logo
NBA VESTI
Nova pobeda San Antonija, 11 uzastopna pobeda Majamija

U nastavku prvenstva američke profesionalne košarkaške lige (NBA) San Antonio je jutros kao gost savladao Finiks sa 97:87. Rezultatska neizvesnost u duelu najuspešnijeg tima dosadašnjeg dela šampionata (San Antonio) i najslabijeg u Zapadnoj konferenciji (Finiks) trajala je samo u prvih 12 minuta koje je Finiks rešio u svoju korist – 21:19.
Iako bez prvog plejmejkera Tonija Parkera, kojeg je trener Greg Popović „odmarao“ u ovom susretu, stvari su počele da se kristališu u drugoj četvrtini. San Antonio je tu deonicu dobio sa 35:19 i već tada trasirao put ka 45. pobedi u prvenstvu.
Sa po 16 koševa Kavi Leonard i Peti Mils bili su najefikasniji u pobedničkom timu, dok je Marčin Gortat sa 21 poenom i 12 skokova bio najistaknutiji pojedinac Finiksa. Timu iz Arizone ovo je jedna od slabiji sezona poslednjih godina pošto je u dosadašnjem delu šampionata ostvario tek 18 pobeda, uz 39 poraza.