nba novi logoNBA VESTI
Lejkersi najzad u plusu

Predvođeni Kobijem Brajantom Lejkersi su jutros u Stejpls centru savladali Toronto, istina tek posle produžetka, sa 118:116 i konačno došli do pozitivnog odnosa pobeda i poraza u tekućem prvenstvu američke profesionalne košarkaške lige (NBA).
Lejkersi sada imaju skor 32:31 u pobedama, ali malo je nedostajalo da rezultat bude drugačiji i da „jezeraši“ opet odu u minus.
Samo minut i po pre kraja Toronto je vodio sa 107:103. Brajant je tada odigrao završnicu u svom stilu i sa dve „trojke“ u poslednjih 30 sekundi svom timu doneo nadu da u produžetku ipak stigne do pobede.
Scenario sa samog kraja regularnog dela utakmice ponovio se i u produžetku pošto su Reptorsi minut pre kraja opet imali tri poena „viška“. Stiv Neš je, međutim, ovog puta „trojkom“ izjednačio a Brajant „zakucavanjem“ doneo prednost Lejkersima 117:115 koju su oni, za razliku od suparnika, umeli da sačuvaju.
Sa 41 košem, 12 asistencija i šest skokova Brajant je, bez sumnje, zaslužio epitet najkorisnijeg aktera susreta (MVP), a vrlo dobru partiju u pobedničkom timu pružili su još Dvajt Hauart sa 24 poena i 13 skokova, te Neš koji je utakmicu završio sa 22 koša i četiri skoka.
U redovima Toronta najupečatljivi utisak ostavio je De Rožan sa 28 poena, pet skokova i isto toliko asistencija.