nba novi logo

NBA VESTI

Pobeda Oklahome

U nastavku prvenstva američke profesionalne košarkaške lige (NBA) Oklahoma je jutros u Indijanapolisu savladala Indijanu sa 97:75.
Do 56. pobede u šampionatu Oklahomu je predvodio Kevin Durent sa 34 koša. Prvi as Oklahome „zagrevao“ se prvih 20 minuta. Bio je, jednostavno, neprimetan u tom periodu pošto je postigao samo dva poena. Nije se previše ni trudio, pošto je ka košu protivnika šutirao samo četiri puta.
U narednih 28 minuta, međutim, bio je to Durent kakvog svi očekuju da vide. Najpre je, do kraja poluvremena ubacio još deset koševa, a u nastavku meča 22. Sa ukupno 34 poena bio je najefikasniji akter susreta, a sa devet uhvaćenih lopti i najbolji skakač.
Dobru partiju u pobedničkom timu pružio je i Rasel Vestbruk koji je utakmicu završio sa 24 koša i devet asistencija, dok je Roj Hibert bio najzapaženiji u redovima Indijane sa 22 poena i osam skokova.
Posle utakmice u Indijanapolisu San Antonio nije više usamljen na vrhu Zapadne konferencije pošto i Oklahoma ima sada skor od 56 pobeda i 20 poraza.