lopta u kosu

Mladi košarkaši Srbije poraženi od Litvanije

Mlada košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je danas od selekcije Litvanije sa 68:64 (13:15, 14:20, 24:11, 17:18), u prvom kolu A grupe prvenstva Evrope u Estoniji. Izabranici selektora Vlade Jovanovića igrali su veoma dobro u prvom poluvremenu i na odmor otišli sa osam poena prednosti. Usledio je, međutim, veliki pad u igri u trećoj četvrtini, kada su agresivniji Litvanci preokrenuli rezultat i u poslednjem delu rutinski odbranili vođstvo.
Najefikasniji u srpskom timu bili su Mitrović sa 20 i Avramović i Marinković sa po 10 poena, dok je u pobedničkom sastavu Karinijauskas ubacio 23, a Čatkevičijus 13 poena.
U A grupi šampionata za košarkaše do 20 godina, pored Srbije i Litvanije, igraju još Grčka, Nemačka i Gruzija, a plasman u drugu fazu takmičenja izboriće tri najbolja tima. Srbija narednu utakmicu igra sutra od 17 sati protiv Grčke.

Povezana vest:  Đorđević: Očekuje nas najteži početak Evropskog prvenstva