nemanja_bjelicaSUPERLIGA
Zvezda pobedila FMP u Železniku
Košarkaši Crvene zvezde pobedom su počeli takmičenje u Superligi, pošto su danas u Železniku savladali FMP sa 75:64 (25:16, 9:25, 21:11, 20:12).
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nemanja Bjelica sa 23 poena, dok je Vuk Radivojević postigao 16.
FMP je predvodio Miroslav Raduljica sa 18 poena i 10 skokova, dok je Mladen Jeremić postigao 17.
Zvezda je dobro počela i u prvoj četvrtini, predvođena Bjelicom, Radivojevićem i Oliverom Stevićem, došla do 10 poena prednosti – 25:15.
Tada su se probudili i „panteri“, koji su, predvođeni Jeremićem i zahvaljujući odbrani, napravili seriju od 17:4 i poveli sa 32:29, a do kraja poluvremena su u jednom trenutku došli i do 41:33.
FMP je najveću prednost imao početkom drugog poluvremena, kada je posle poena Filipa Videnova došao do 46:35. Domaći tim kao da se istrošio tada, tako da je Zvezda uspela da preokrene rezultat i povede sa 53:52.
FMP je jednom mini serijom od 6:0 poslednji put poveo, bilo je 58:55, ali je posle toga ušao u seriju promašaja i ishitrenih šuteva. To su irkoristili Marko Kešelj, Radivojević i Bjelica i napravili seriju od 13:2 i došli do rezultata 68:60, kada je utakmica prelomljena.
Povezana vest:  Veličković: Pokazali smo ogromno srce i kako se igra