ep kosarka slovenije 2013

EP SLOVENIJA 2013

Italija pobedila, Srbija protiv Španija u četvrtfinalu EP

Košarkaška reprezentacija Srbije igraće u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Sloveniji protiv Španije, koja je izgubila večeras posle produžetka od Italije sa 86:81 (24:12, 13:25, 8:19, 25:14, 16:11) u poslednjem kolu grupe F.
Španija je ovim porazom zauzela četvrto mesto u grupi, dok će Italija kao trećeplasirana na megdan ići Litvancima.
Aktuelni prvaci Evrope nisu uspeli da dođu do pobede, iako su u poslednju četvrtinu ušli sa prednošću od 11 poena (56:45).
Italija je u finišu meča kaznila opuštanje Španije, a dodatnih pet minuta ekipi Simonea Pjaniđanija doneo je Luiđi Datome pogotkom 2.8 sekundi pre kraja.
Uzbudljivo je bilo i u produžetku, gde su Alesandro Đentile (25 poena), Pjetro Aradori (17) i Marko Belineli (16) predvodili „azure“ do preokreta.
Centar Mark Gasol je sa 32 poena i 10 skokova bio nezdarživ pod košem, ali to nije pomgolo „furiji“ da izbegne poraz.
U prvom meču Hvatska je pobedila Grčku sa 92:88 posle dva produžetka, obezbedila prvo mesto u grupi i duel sa Ukrajinom u četvrtfinalu.
Večeras od 21 sat u poslednjoj utakmici grupe F sastaju se Slovenija i Finska, a taj meč je bez rezultatskog značaja jer je domaćin šampionata osigurao drugo mesto na tabeli.
Utakmica između Srbija i Španije igra se u sredu, 18. septmbra, od 17.45, dok je od 21 sat na programu meč Slovenija – Francuska.
Dan kasnije sastaju se Hrvatska – Ukrajina (17.45) i Litvanija – Italija (21).
Polufinala EP su na programu u petak, 20. septembra, a finale dva dana kasnije.

Povezana vest:  Karte za utakmicu Zvezda - Makabi od sutra u prodaji