zvezda-pinar-005

Zvezda ubedljiva protiv Radničkog

Košarkaši Crvene zvezde večeras su u hali Pionir ubedljivo savladali Radnički iz Kragujevca sa 88:51 (22:11, 22:10, 20:10, 24:20) u derbi utakmici trećeg kola Jadranske lige.
Izabranicima Dejana Radonjića to je bila druga pobeda u regionalnom takmičenju, a Radnički je zabeležio prvi poraz.
Zvezda je silovito počela utakmicu i već posle nekoliko minuta videlo se da Radnički neće imati nikakvu šansu da pobedi.
Čvrsta igra u odbrani, ofanzivni skok i dobra organizacija napada doneli su domaćinu veliku prednost u prvom poluvremenu.
U nastavku su igrači Zvezde mogli da dozvole sebi da atraktivnim potezima više puta podignu na noge publiku koja je došla na ovosezonsku „premijeru“ u Pioniru.
Igra gostiju iz Kragujevca večeras nije imala „ni glavnu, ni rep“, a košarkaši Radničkog čak 30 puta su pokušali da pogode „trojku“, što im je pošlo za rukom samo tri puta.
Najefikasniji u Zvezdi bili su Boban Marjanović i Čarls Dženkins sa po 17 poena. Kod gostiju najbolji je bio Monra Jaru sa 11 poena.

Povezana vest:  NBA VESTI, Klivlend "trojkama" srušio Atlantu