zvezda krkaZvezda savladala Krku na gostovanju

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su danas na gostovanju u Novom Mestu Krku sa 78:69 (18:14, 14:12, 25:14, 21:29) u utakmici 10. kola regionalne Jadranske lige.
Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Marko Simonović sa 17 poena, dok je Jaka Blažič postigao 15 uz osam skokova.
U ekipi Krke istakao se Jaka Klobučar sa 26 poena, a Tomaž Bolčina postigao je 12.
Ekipa Dejana Radonjića je tako upisala četvrti vezani trijumf u regionalnom takmičenju, te se vratila na prvo mesto sa osam pobeda I dva poraza, dok je Krka osma sa skorom 4/6.
U prvoj deonici Zvezda je održavala minimalnu prednost, a domaća ekipa je pred kraj druge četvrtine prvi put došla do prednosti, međutim, crveno-beli su odličnom igrom u završnici poluvremena I serijom 7:0 na pauzu otišli sa prednošću od 32:26.
Na početku drugog poluvremena Zvezda je furioznom igrom prvi put došla do dvocifrene prednosti, koja je u pojedinim trenucima iznosila i plus 20.
Ekipa sa Malog Kalemegdana je u stečenu prednost sa lakoćom očuvala do kraja meča i tako došla do osme pobede u Jadranskoj ligi.
U preostalim utakmicama 10. kola, MZT je u Skoplju poražen od Cibone sa 93:88, Cedevita je u Zagrebu sa 98:87 bila bolja od Solnoka, a Zadar je trijumfovao nad Širokim sa 77:69.