Serbia v AustraliaSP POLJSKA 2014

Druga pobeda Srbije u Vroclavu – savladana Australija sa 3:1

Muška seniorska reprezentacija Srbije ostvarila je drugu pobedu na XVIII SP 2014. u Poljskoj. Srbija je danas, u Vroclavu, u drugoj utakmici 3. kola A grupe, savladala Australiju sa 3:1, po setovima 25:23, 25:22, 22:25 i 25:17, posle 120 mnuta igre.

Utakmicu u dvorani Sentenijal posmatrala su 2843 gledaoca, a sudili su Filip Verek iz Francuske i Milan Labasta iz Češke.

Još jednu vrednu, ali očekivanu pobedu su izvojevali izabranici Igora Kolakovića u Vroclavu. Savladana je Australiju, u meču u kome su seniori Srbije igrali onoliko koliko je potrebno za nova tri boda. Australijanci su se žestoko borili za svaki poen, ali evidentno je bilo da je kvalitet na strani Srbije.

Povela je Srbija na startu meča sa 1:0, a Australija serijom 3:0 stigla do vođstva koje je održavala do 7:4, kada je Srbija smanjila na 7:6. Od 6:8, Srbija je preokrenula na 9:8, a zatim i povela sa 13:11. Izjednačila je Australija na 13:13, a zatim i povela sa 16:15. Vodila je Australija sa 19:16 i 21:18, a Srbija smanjila na 21:20. Posle vođstva Australije od 22:20 usledila je serija 3:0 Srbije za prednost od 23:22. Imala je Srbija prvu set loptu (24:23) koju je realizovala za 25:23 i vođstvo od 1:0 u setovima.

Povezana vest:  KADETI – X EP 2013., Milorad Dodik primio Aleksandra Boričića

U drugom setu srbije je vodila je posle 5:5 serijom 4:0 povela sa 9:5 i tu prednost uspešno održavala do drugog tehničkog tajm – auta, kada je vodila sa 16:11. Posle vođstva Srbije od 17:11, Australija je postepeno smanjivala razliku, prvo na 17:13, pa 18:16. Ipak, Srbija je ponovo stekla četiri poena viška – 21:17, pa 23:19, da bi Australijanci smanjili na 23:21. Povela je Srbija sa 24:21, a zatim iskoristila drugu set loptu za 25:22 i prednost od 2:0 u setovima.

U trećem setu se vodila izjednačena borba, pa je na prvom tehničkom tajm – autu bilo 8:7 za Australiju. Poveli su Australijanci sa 10:7, 12:8, pa 15:9. Usledila je igra poen za poen do finiša, kada je Srbija posle 23:19 smanjila na 23:21. Australija je realizovala drugu set loptu za končnih 25:22 i smanjila prednost Srbije na 2:1.

Povezana vest:  CEV LIGA ŠAMPIONA 2013., Poljakinje slavile u Šumicama

U trećem setu, na startu je viđena izjednačena igra, da bi Srbija posle 5:5 serijom 4:0 stigla do 9:5. Kao i u trećem setu usledila je igra poen za poen do 14:11, kada je Srbija novom serijom, ovoga puta 3:0, povela sa 17:11. Povećavala je Srbija razliku i vodila sa 20:12, 22:13, da bi set završila sa 25:17 za trijumf od 3:1.

Seniori Srbije će u 4. kolu A grupe, u Vroclavu, u subotu, 6. septembra, igrati protiv Venecuele od 16,30 časova, uz direktan prenos na RTS.

SENIORI – XVIII SP 2014. (30. AVGUST – 21. SEPTEMBAR) – KATOVICE, LOĐ, VROCLAV, GDANJSK, BIDGOŠĆ, KRAKOV, VARŠAVA – POLJSKA – REZULTATI I RASPORED:

A GRUPA – VROCLAV (Sentenijal – 10 000):

1. KOLO:

30. AVGUST – VARŠAVA (NACIONALNI FUDBALSKI STADION, 61 500 gledalaca):

Povezana vest:  XX GRAND PRIX 2012., Finalni turnir od srede u Ningbou – poznati svi učesnici – direktni prenosi na TV Arena Sport 1

SRBIJA – POLJSKA 0:3 (19:25, 18:25, 18:25)