srbija-seniorke ep slavlje

SP ITALIJA 2014

Srbija lako protiv Kameruna za treću pobedu na SP

Ženska seniorska reprezentacija Srbije ostvarila je treću uzastopnu pobedu na XVII SP 2014. u Italiji. Srbija je večeras u Trstu, u drugoj utakmici 3. kola B grupe savladala Kamerun sa 3:0, po setovima 25:17, 25:13 i 26:24, posle 79 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Palatrst posmatralo je 700 gledalaca, a sudili su Elbis Samora Ernandes iz Venecuele i Nikolas Hekford iz Engleske.

Utakmicu Srbija – Bugarska posmatrao je Aleksandar Boričić, predsednik OSS i potpredsednik FIVB.

Prema očekivanju, Srbija je pobedila Kamerun, u meču u kome su izabranice Zorana Terzića samo u finišu trećeg seta dozvolile daleko slabijem rivalu da završnicu učini neizvesnom. Ipak, ostvarena je maksimalna pobeda, pa bi naredni trijumf protiv Kanade u subotu značio da će se u nedelju Srbija i Brazil boriti za prvo mesto u B grupim, odnosno da će obe ekipe u II fazi igrati u Veroni.

Povezana vest:  BVA KUP 2015., Spartak iz Ljiga u finalu BVA Kupa

Meč je počela postava Živković, Brakočević, Veljković, Ninković, Nikolić, Malešević i libero Ćebić.

Na početku meča bilo je 3:3, da bi zatim Srbija povela sa 8:4 na prvom tehničkom tajm – autu. Posle 8:5, Srbija je serijom 4:0 povela sa 12:5, pa zatim sa 16:9. Posle tehničkog tajm – auta, Kamerun je osvojio četiri uzastopna poena, smanjio na 16:13, pa je Terzić zatražio 30 sekundi predaha. Posle 17:14, Srbija je na servis Jovane Brakočević povela sa 20:14, a Kamerun smanjio na 20:16. Nakon 21:17, Srbija je serijom 4:0 okončala set sa 25:17 i povela sa 1:0.

Srbija je na početku drugog seta povela sa 7:0, pa 9:1, da bi Kamerun zatim smanjio na 9:4. Na servis Stefane Veljković, Srbija je povela sa 15:4 posle serije 6:0. Vodila je Srbija sa 16:5, pa 20:8. Kamerun je u finišu smanjio prednost Srbije na 22:12, da bi Srbija set završila sa 25:13 i povela sa 2:0 u setovima.

U trećem setu Kamerun je poveo sa 5:3, a Srbija zatim serijom 4:0 preokrenula rezultat i povela sa 7:5. Posle vođstva od 8:7, Srbija je na servis Jelene Nikolić serijom od tri uzastopna poena povela sa 11:7, pa 12:8, a Kamerun smanjio na 12:10. Na drugom tehničkom tajm – autu bilo je 16:13 za Srbiju. Kamerun je serijom 3:0 izjednačio na 16:16, a Srbija zatim povela sa 18:16. Usledila je igra poen za poen, da bi Kamerun uspeo da izjednači na 22:22, nakon 22:20 za Srbiju. Greška Brakočevićeve donela je Kamerunu prvu set loptu, 24:23, ali je Srbija izjednačila – 24:24. Blokom Veljkovićeve, Srbija je stigla do prve meč lopte, 25:24, koju je Brakočevićeva pretvorila u 26:24 za pobedu od 3:0.

Povezana vest:  SVETSKI KUP, Terzić: Nismo među favoritima na Svetskom kupu

Tabela: Brazil i Srbija 3-0, Kanada 1-2, Turska 1-1, Bugarska 0-2, Kamerun 0-3.

Petak, 26. septembar je na SP u Italiji slobodan dan.

Seniorke Srbije će u okviru 4. kola B grupe, igrati protiv Kanade, u subotu, 27. septembra od 17,00 časova uz direktan prenos na RTS 1.