loptaFantastičan evropski debi Jedinstva iz Stare Pazove – maksimalna pobeda u Poreču

Odbojkašice Jedinstva iz Stare Pazove zabeležile su maksimalnu pobedu na debiju u Kupu Izazivača 2015. Jedinstvo je večeras u Hrvatskoj, u prvoj utakmici 2. kola, savladalo Poreč sa 3:0, po setovima 25:14, 25:21 i 25:22, posle 80 minuta igre. Revanš utakmica će se odigrati 26. novembra od 19,00 časova u Hali sportova u Staroj Pazovi.
Po pravilima CEV za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda. U slučaju rezultata 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko su posle dve utakmice rivali izjednačeni po broju bodova odmah po završetku druge utakmice igraće se „zlatni set“ do 15 poena.
Ukoliko eliminiše Hrvatice, Jedinstvo će u šesnaestini finala Kupa Izazivača 2015. igrati protiv poražene ekipe iz dvomeča šesnaestine finala Kupa CEV 2015: Rote Raben Vilsbiburg (GER) – Lokomotiva Baku (AZE).
Povezana vest:  VINER LIGA, SENIORI, Šesta pobeda Zvezde, Vojvodina bolja od Požarevca