loptaSENIORI – KUP IZAZIVAČA 2015.
Vojvodina NS Seme maksimalnom pobedom na revanš u Austriju

Odbojkaši Vojvodine NS Seme iz Novog Sada ostvarili su maksimalnu pobedu u prvoj utakmici šesnaestine finala Kupa Izazivača 2015. Vojvodina NS Seme je večeras, u maloj sali SPC „Vojvodina“ u Novom Sadu, savladala Union Rajfajzen Valdvirtel sa 3:0, po setovima 26:24, 25:21 i 25:15, posle 81 minuta igre.
Revanš meč će se odigrati u utorak, 16. decembra od 19,00 časova u Hali sportova u Cvetlu, u Austriji.
Po pravilima CEV za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda. U slučaju rezultata 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko su posle dve utakmice rivali izjednačeni po broju bodova odmah po završetku druge utakmice igraće se „zlatni set“ do 15 poena.
Plasman u osminu finala odbojkašima Vojvodine NS Seme doneo bi za protivnika pobednika duela Mladost Brčko (BIH) – VC Strasen (LUX). U prvom meču, odigranom u Brčkom, Mladost je pobedila Strasen sa 3:0 (25:23, 25:15, 25:14).
Povezana vest:  EP ŠVAJCARSKA I NEMAČKA 2013, Srbija u polufinalu Evropskog prvenstva