lopta

Poraz odbojkašica Crvene zvezde u Kupu CEV

Odbojkašice Crvene zvezde poražene su u prvoj utakmici osmine finala Kupa CEV 2015. Lokomotiva Baku iz Azerbejdžana, za koju igra Aleksandra Crnčević, večeras je, u dvorani „Šumice“ u Beogradu, pobedila Crvenu zvezdu sa 3:0, po setovima 25:16, 25:21 i 25:12, posle 69 minuta igre.
Revanš meč će se odigrati naredne srede, 17. decembra od 15,00 časova po našem vremenu u Sportskoj dvorani „Baku“ u Bakuu, u Azerbejdžanu.
Po pravilima CEV za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda. U slučaju rezultata 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko su posle dve utakmice rivali izjednačeni po broju bodova odmah po završetku druge utakmice igraće se „zlatni set“ do 15 poena.
Pobednik dulea Lokomotiva – Crvena zvezda igraće u četvrtfinalu Kupa CEV 2015. (14. i 21. januar) protiv pobednika duela Dinamo Krasnodar (RUS) – HPK Hamenlina (FIN).

Povezana vest:  Srbija domaćin Balkanskih prvenstava za pionirke, juniorke i seniorska Prvenstva u beach - volley