lopta

SENIORKE – KUP CEV 2015.

Lokomotiva iz Bakua u četvrtfinalu

Odbojkašice Crvene zvezde nisu uspele da se plasiraju u četvrtfinale Kupa CEV 2015. Lokomotiva, za koju igra Aleksandra Crnčević, je danas, u Sportskoj dvorani „Baku“ u Bakuu, u Azerbejdžanu, u revanš utakmici osmine finala, pobedila Crvenu zvezdu sa 3:1, po setovima 25:22, 25:20, 23:25 i 25:23, posle 105 minuta igre.
U prvoj utakmici, odigranoj u Beogradu, Lokomotiva pobedila Crvenu zvezdu sa 3:0 (25:16, 25:21, 25:12).
Po pravilima CEV za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda. U slučaju rezultata 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko su posle dve utakmice rivali izjednačeni po broju bodova odmah po završetku druge utakmice igraće se „zlatni set“ do 15 poena.
Lokomotiva Baku će u četvrtfinalu Kupa CEV 2015. (14. i 21. januar) igrati protiv pobednika duela Dinamo Krasnodar (RUS) – HPK Hamenlina (FIN). U prvom meču, odigranom u Krasnodaru, Dinamo je pobedio Hamenlinu sa 3:0 (25:14, 25:22, 25:14).

Povezana vest:  Održan sastanak Zonskih asocijacija CEV u Beču