SRB - SUI 028KADETKINJE – XI EP 2015. – KVALIFIKACIJE

Kadetkinje Srbije maksimalno protiv Švajcarske

Kadetkinje Srbije strartovale su maksimalnom pobedom na turniru u Subotici. Srbija je večeras, u drugoj utakmici 1. kola B grupe kvalifikacija, savladala Švajcarsku sa 3:0, po setovima 25:19, 25:10 i 25:20, posle 69 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Dudova šuma posmatralo je 120 gledalaca, a sudile su Rosela Pjana iz Italije i Teodora Kiriopulu iz Grčke.

Izabranice Jove Cakovića zabeležile su pobedu u premijernom meču na evropskoj sceni. Posle početne nervoze, kadetkinje Srbije su rutinski završile prvi set, a zatim briljirale u drugom. U trećem setu, Srbija je pokazala kvalitet i mirnoću upravo u trenucima kada je Švajcarska pokušavala da preokrene rezultat.

Meč je počela postava Veselinović, Stojković, Kocić, Radmilović, Lazović, Sekulić i libero Tijana Milojević.

Nervozne su bile na početku meča izabranice Jove Cakovića, pa je Švajcarska povela sa 2:0. Usledilo je izjednačenje, a zatim igra poen za poen. Na prvom tehničkom tajm – autu bilo je 8:7 za Srbiju. Vodila je Srbija sa 11:10, a zatim je Švajcarska serijom 3:0 povela sa 13:11. Na servis Ljubice Milojević, koja je zamenila Radmilovićevu, Srbija je izjednačila na 13:13. Na drugom tehničkom odmoru bilo je 16:15 za Srbiju. Povela je Srbija posle predaha sa 18:15, a zatim i sa 20:16. Smanjila je Švajcarska na 20:18, a Jovo Caković odmah zatražio 30 sekundi odmora. Lazovićeva je povećala prednost Srbije na tri poena, 21:18, a posle odličnog bloka Veselinovićeve, Lazovićeva je realiovala kontru za 22:18, pa je Johanes Novotni tražio tajm – aut. Povela je Srbija sa 24:19, a zatim realizovala prvu set loptu za konačnih 25:19, za vođstvo od 1:0 u setovima.

Povezana vest:  Kadeti Crvene zvezde, Metalac Takova iz Gornjeg Milanovca, Rode iz Beograda i Vojvodine NS Seme iz Novog Sada izborili plasman na Finalni turnir

Odličnom igrom na početku drugog seta, na servis Anastasije Sekulić, Srbija je povela sa 11:2. Odlični servisi, požrtvovana i angažovana igra u odbrani i kvalitetni napadi doneli su Srbije prednost od 16:4 na drugom tehničkom tajm – autu. Vodila je Srbija u finišu sa 19:6, a set je završila sa 25:10, za prednost od 2:0 u setovima.

Srbija je bolje počela treći set i povela sa 3:1, ali se Švajcarkinje nisu predavale i uspele su da smanje na 4:3. Serijom 6:0, Srbija je povela sa 10:3, a Švajcarska potom smanjila na 10:6. Imala je Srbija sedam poena viška pri rezultatu 14:7, ali su Švajcarkinje serijom 3:0 smanjile na 14:10, pa je Jovo Caković tražio tajm – aut. Srbija je na drugom tehničkom tajm – autu vodila sa 16:11. Ponovo je Švajcarska uspela da se približi rezultatski, 18:15, ali je Srbija odličnom igrom povela sa 20:15. Posle tajm – auta Novotnog, Srbija je vodila sa 21:15, a Švajcarska smanjila na 21:17. Odličan blok Ljubice Milojević doneo je Srbiji prednost od 23:17, pa je Novotni morao da zatraži i drugi trenerski tajm – aut u trećem setu. Smanjila je Švajcarska na 23:19, da bi Srbija zatim stigla do pet meč lopti, 24:19. Iskoristila je Srbija drugu za konačnih 25:20 i trijumf od 3:0 u setovima.

Povezana vest:  Kadeti Srbije na otvaranja Prvenstva Evrope protiv Rusije u subotu od 13,30

Srbija će sutra od 17,30 časova, u 2. kolu, igrati protiv Ukrajine.

KADETKINJE – XI EP 2015. – KVALIFIKACIJE (8. – 11. JANUAR):

B GRUPA – SUBOTICA, SRBIJA (8. – 11. JANUAR):

1. KOLO – ČETVRTAK, 8. JANUAR:

SRBIJA – ŠVAJCARSKA  3:0 (25:19, 25:10, 25:20)

UKRAJINA – FRANCUSKA          3:1 (25:14, 21:25, 25:12, 25:21)

SRBIJA – FRANCUSKA         20,00

SUPERVIZOR CEV: ŠANDOR HOBOT (MAĐARSKA). SUDIJSKI DELEGAT CEV: ŠTEFAN HANK (SLOVAČKA). SUDIJE: JAKUB GAL (ČEŠKA), ŠANTAL KEZE (FRANCUSKA), TIJEN KUC (BELGIJA), TEODORA KIRIOPULU (GRČKA), ROSELA PJANA (ITALIJA), ALEKSANDAR RJABCOV (RUSIJA).

Propozicijama CEV, konačan plasman ekipa se određuje prvo na osnovu broja pobeda. Ukoliko je broj pobeda identičan, plasman se određuje na osnovu broja bodova. Ukoliko je broj pobeda i broj bodova isti, plasman se određuje na osnovu set količnika, a zatim na osnovu poen količnika.