juniori SRBBUL-007JUNIORI – KVALIFIKACIJE ZA XVIII SP 2015.

Juniori Srbije bolji od Rumunije – sa Austrijom za prvo mesto u subotu od 17,00 časova

Muška juniorska reprezentacija Srbije zabeležila je pobedu u svom prvom meču na turniru C grupe I runde kvalifikacija za SP 2015. u Gracu,. Srbija je večeras, u 2. kolu, pobedila Rumuniju sa 3:1, po setovima 25:21, 25:27, 25:19 i 25:16, posle 105 minuta igre. Utakmicu u dvorani „Bluboks“ u Gracu posmatralo je 50 gledalaca, a sudili su Tibor Eva iz Mađarske i Stefan Takaičvili iz Gruzije.

U prvom setu, Srbija je vodila sa 8:4, pa 16:14 i 21:17, da bi u finišu igrom poen za poen stigla do 25:21 i povela sa 1:0 u setovima.

U drugom setu, Srbija je odlično počela i povela sa 7:2, pa 14:7, a Rumunija je uspela da izjednači na 15:15, a zatim i da povede sa 18:16. Održavali su Rumuni razliku do 22:20, kada je Srbija izjednačila na 22:22. Imala je Rumunija set loptu (24:23), ali je Srbija uspela, sa dva vezana poena, da preokrene rezultat i povede sa 25:24. Nije Srbija realizovala prvu set loptu, već je dozvolila Rumunima da osvoje naredna tri poena i drugi set reše u svoju korist sa 27:25.

Rumuni su na početku trećeg seta iskoristili pad u igri Srbije i poveli sa 8:4. Ipak, Srbija je uspela da izjednači na 15:15, odnosno da povede sa 16:15 na drugom tehničkom tajm – autu. Povela je zatim Srbija, posle odlične igre, sa 21:16, pa 23:18, da bi na kraju bilo 25:19 za Srbiju, za vođstvo od 2:1 u setovima.

Povezana vest:  XVII SP 2010, Sa Nikolom Grbićem i Ivanom Miljkovićem na SP u Italiji

U četvrtom setu se vodila izjednačena borba na početku, pa je Srbija na prvom tehničkom odmoru vodila sa 8:7, a na drugom sa 16:12. U finišu, baš kao u trećem setu, Srbija je povela sa 21:15, pa zatim do kraja Rumunima prepustila samo još jedan poen za konačnih 25:16, za pobedu od 3:1.

Juniori Srbije će sutra, u poslednjem, 3. kolu, igrati protiv Austrije od 17,00 časova.

JUNIORI – KVALIFIKACIJE ZA XVIII SP 2015. – I RUNDA (8. – 11. JANUAR):

C GRUPA – GRAC, AUSTRIJA (8. – 10. JANUAR) – DVORANA „BLUBOKS“:

1. KOLO – 8. JANUAR

AUSTRIJA – RUMUNIJA 3:2 (25:18, 23:25, 21:25, 25:18, 15:9)

2. KOLO – 9. JANUAR:

SRBIJA – RUMUNIJA 3:1 (25:21, 25:27, 25:19, 25:16)

TABELA:

1. SRB 1 1 0 3:1 3

2. AUT 1 1 0 3:2 2

3. ROU 2 0 2 3:6 1

3. KOLO – 10. JANUAR:

SRBIJA – AUSTRIJA 17,00

SUDIJE: STEFAN TAKAIČVILI (GRUZIJA) I TIBOR EVA (MAĐARSKA).

Povezana vest:  Finale turnira Vip Beach Masters 2011 na beogradskoj Adi Ciganliji

B GRUPA – HOČE, SLOVENIJA (9. – 11. JANUAR):

TURSKA – ESTONIJA 3:0 (26:24, 25:17, 25:19)

SLOVENIJA – ESTONIJA 17,00

SLOVENIJA – TURSKA 17,00

D GRUPA – VILVORD, BELGIJA (9. – 11. JANUAR):

UKRAJINA – PORTUGALIJA 3:0 (32:30, 25:22, 25:21)

BELGIJA – SLOVAČKA 20,00

SLOVAČKA – UKRAJINA 17,00

BELGIJA – PORTUGALIJA 20,00

SLOVAČKA – PORTUGALIJA 15,00

BELGIJA – UKRAJINA 18,00

E GRUPA – NIREĐHAZA, MAĐARSKA (9. – 11. JANUAR):

FRANCUSKA – GRČKA 3:1 (25:19, 20:25, 28:26, 35:33)

MAĐARSKA – LETONIJA 18,00

FRANCUSKA – LETONIJA 15,30

MAĐARSKA – GRČKA 18,00

GRČKA – LETONIJA 15,30

MAĐARSKA – FRANCUSKA 18,00

SUDIJE: ANĐELKO POPOVIĆ (SRBIJA), TUDOR POP (RUMUNIJA), AMANDO ZIMBARI (ITALIJA), HELMUT ČRIŠNIG (AUSTRIJA). SUPERVIZOR CEV: ANTON KONČNIK (SLOVENIJA). SUDIJSKI DELEGAT CEV: GENADIJ ŽARIKOV (RUSIJA).

Povezana vest:  EVROPSKE KVALIFIKACIJE ZA OI 2012., U finalu Poljska i Turska

F GRUPA – CVOLE, HOLANDIJA (9. – 11. JANUAR):

HOLANDIJA – HRVATSKA 3:2 (25:15, 25:18, 22:25, 15:25, 15:12)

BUGARSKA – NEMAČKA 17,30

HOLANDIJA – BUGARSKA 15,00

NEMAČKA – HRVATSKA 17,30

BUGARSKA – HRVATSKA 15,00

HOLANDIJA – NEMAČKA 17,30

U II fazi (2 grupe sa po 4 tima ) će igrati Rusija, Poljska i pobednici šest grupa. II runda kvalifikacija odigraće se od 14. – 17. maja. Plasman na SP iz II runde kvalfikacija izboriće samo pobednici grupa.

Na XVIII SP 2015. u konkurenciji juniora igraće 16 reprezentacija.

Propozicijama FIVB, plasman na SP ostvariće, pored organizatora, po 2 reprezentacije iz svake Konfederacije, kao i 5 najbolje plasiranih reprezentacija sa FIVB rang liste, koje kroz kvalifikacije nisu izborile plasman.

Propozicijama CEV, konačan plasman ekipa se određuje na osnovu broja pobeda.

Ukoliko je broj pobeda identičan, plasman se određuje na osnovu broja bodova.

Ukoliko je broj pobeda i broj bodova isti, plasman se određuje na osnovu set količnika, a zatim na osnovu poen količnika.