kadetI SRB - SWE 016KADETI – XI EP 2015. – KVALIFIKACIJE

Kadeti Srbije savladali Švedsku u Subotici

Kadeti Srbije su ostvarili važnu pobedu u svojoj prvoj utakmici u C grupi kvalifikacija za EP 2015. Srbija je večeras u Subotici savladala Švedsku sa 3:1, po setovima 23:25, 25:18, 25:19 i 25:23, posle 100 minuta igre.

Utakmicu u dvorani „Dudova šuma“ posmatralo je 380 gledalaca, a sudili su Šantal Keze iz Francuske i Rosela Pjana iz Italije.

Prvi meč u Subotici, kadeti Srbije sigurno nisu odigrali na najvišem niovu, ali to se od njih nije očekivalo. Bili su borbeni, motivisani i to im je uz kvalitet koji poseduju bilo dovoljno za startni trijumf.

Švedska je bolje počela meč i povela od starta, pa je na prvom tehničkom odmoru bilo 8:4. Smanjila je Srbija na 8:6, da bi Šveđani povećali razliku na 10:7. Srbija je sjajnim servisima Davida Mehića stigla do izjednačenja na 11:11, a zatim i do vođstva od 12:11. Na drugom tehničkom tajm – autu bilo je 16:14 za Švedsku, a zatim i 18:15, pa je Milan Đuričić zatražio tajm – aut. Smanjila je Srbija na 18:17, a Švedska potom povela sa 20:17, pa je Đuričić zatražio i drugi trenerski tajm – aut u prvom setu. Nastavili su Šveđani sa dobrom igrom i poveli sa 21:17. Poentirao je zatim Mehić, a Žugić asom smanjio na 21:19, da bi Meljanac i Kujundžić blokom smanjili na 21:20. Održavali su Šveđani prednost i vodili sa 23:21, kada je Kujundžić smanjio na 23:22, a Šveđani zatim stigli do dve vezane set lopte – 24:22. Pogrešili su Šveđani na servisu, pa je kod rezultata 24:23, Jeran Person zatražio tajm – aut. Posle predaha, Srbija nije iskoristila dve kontre, pa je Švedska prvi set dobila sa 25:23.

Povezana vest:  JUNIORKE, XVI SP 2011, Srbija noćas od 01,15 protiv Kube na startu SP

U drugom setu, Srbija je od početka zaigrala žustro i požrtvovano, što joj je donelo prednost od 8:4 na prvom tehničkom tajm – autu. Usledio je period dobre igre Srbije, koja je vodila sa 12:4, pa 13:6, da bi Švedska smanjila razliku na 14:9, pa 15:11. Na drugom tehničkom tajm – autu Srbija je vodila sa 16:11. Šveđani su potom uspele da smanje prednost Srbije na samo tri poena – 17:14. Sa dva vezana poena Srbija je povećala razliku na 19:14, a zatim i na 21:15. Vodila je Srbija sa 23:17, pa 24:18. Srbija je drugi set dobila sa 25:18 i izjednačila na 1:1 u setovima.

Povela je Srbija na početku trećeg seta sa 2:0, a Švedska odmah izjednačila. Serijom 3:0, Srbija stiže do vođstva od 5:2, da bi Šveđani zatim uspeli da izjednače na 6:6, pa odmah potom, ukupnom serijom 4:0, povedu sa 7:6. Usledila je igra poen za poen, da bi posle 12:12, Srbija sa dva uzastopna poena povela sa 14:12. Posle drugog tehničkog tajm – auta Srbija je povećala prednost na tri poena, 17:14, a potom se ponovo vodila izjednačena borba. Povela je Srbija u finišu sa 21:17, a posle tajm – auta Persona i sa 23:17. Imala je Srbija šest set lopti (24:18) i iskoristila je drugu za konačnih 25:19 i prednost od 2:1 u setovima.

Povezana vest:  Odbojkašice Srbije pobedom protiv Finske startovale na EP

Srbija je na startu četvrtog seta povela sa 3:0, ali su Šveđani uspeli da se vrate u igru i smanje na 4:3. U ravnopravnoj borbi koja je usledila, Srbija je imala minimalnu prednost do prvog tehničkog tajm – auta (8:7). Vodila je zatim Srbija sa 10:7, pa 12:8 i 15:9. Raspoloženi su u tim trenucima bili primači Mehić i Đurđević, odlični u bloku Polomac i Nestorović, dok su zapažene role imali i korektor Kujundžić u napadu i libero Stašević u odbrani, a tehničar Žugić je odlično dirigovao igrom. Nisu se Šveđani predavali, već su borbenom igrom uspeli da smanje rezultat na 16:13, pa je Đuričić morao da zatraži 30 sekundi predaha. Nakon tajm – auta Srbija je povela sa 18:13, pa 21:15. U finišu je bilo je 23:17 za Srbiju, ali je Švedska smanjila na 23:20, pa je Đuričić zatražio tajm – aut. Posle predaha, Šveđani su osvojili dva vezana poena i smanjili na 23:22. Mehić je Srbiji doneo dve meč lopte, 24:22. Kujundžić je relaizovao drugu meč loptu za konačnih 25:23 za Srbiju, za pobedu od 3:1.

Povezana vest:  KADETKINJE – KVALIFIKACIJE ZA IX EP 2011, Spektakl za 1400 gledalaca u Kladovu – Srbija i Grčka na prvenstvu Evrope

Kadeti Srbije će sutra od 20,00 časova, u svom drugom meču u C grupi, igrati protiv Ukrajine.

KADETI – XI EP 2015. – KVALIFIKACIJE (8. – 11. JANUAR):

C GRUPA – SUBOTICA, SRBIJA (8. – 11. JANUAR):

1. KOLO:

ČETVRTAK, 8. JANUAR:

ČEŠKA – UKRAJINA       3:0 (25:23, 25:16, 25:21)

PETAK, 9. JANUAR:

SRBIJA – ŠVEDSKA       3:1 (23:25, 25:18, 25:19, 25:23)

ŠVEDSKA – UKRAJINA  15,00

SUPERVIZOR CEV: ŠANDOR HOBOT (MAĐARSKA). SUDIJSKI DELEGAT CEV: ŠTEFAN HANK (SLOVAČKA). SUDIJE: JAKUB GAL (ČEŠKA), ŠANTAL KEZE (FRANCUSKA), TIJEN KUC (BELGIJA), TEODORA KIRIOPULU (GRČKA), ROSELA PJANA (ITALIJA), ALEKSANDAR RJABCOV (RUSIJA).