loptaSENIORI – KUP IZAZIVAČA 2015. – OSMINA FINALA

Vojvodina NS Seme u četvrtfinalu

Odbojkaši Vojvodine NS Seme iz Novog Sada plasirali su se u četvrtfinale Kupa Izazivača 2015. Novosađani su u osmini finala eliminisali Mladost Brčko iz Bosne i Hercegovine. Vojvodina NS Seme je večeras, u maloj sali SPC „Vojvodina“ u Novom Sadu, u revanš utakmici osmine finala savladala Mladost iz Brčkog sa 3:0, po setovima 25:17, 25:22 i 25:20, posle 75 minuta igre.
U prvom meču, odigranom u Brčkom, Mladost je pobedila Vojvodinu NS Seme sa 3:2 (25:22, 15:25, 25:20, 20:25, 16:14).
Po pravilima CEV za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda. U slučaju rezultata 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko su posle dve utakmice rivali izjednačeni po broju bodova odmah po završetku druge utakmice igraće se „zlatni set“ do 15 poena.
Vojvodina NS Seme će u četvrtfinalu Kupa Izazivača 2015. igrati protiv pobednika duela Galatasaraj Istanbul (TUR) – Hemes Nova Ves (SVK). U prvoj utakmici, odigranoj u Istanbulu, Galatasaraj je slavio sa 3:0 (25:16, 25:20, 25:22). Revanš utakmica će se odigrati sutra (sreda, 21. januar) od 18,00 časova u Slovačkoj.
Prvi meč četvrtfinala odigraće se 4. marta u Turskoj ili Slovačkoj, a revanš 11. marta u Novom Sadu.

Povezana vest:  KADETKINJE – HALKBANK BALKANSKO PRVENSTVO 2011, Kadetkinje osvojile zlato bez izgubljenog seta