loptaSENIORKE – KUP CEV 2015.

Rabita slavila u Francuskoj – Omička ubedljiva na svom terenu protiv Turkinja

Odigrane su tri prve utakmice „čelendž runde“ Kupa CEV 2015. u konkurenciji odbojkašica. Pobede su ostvarili PGE Atom Trefl Sopot u Rumuniji, Rabita Baku (Nataša Krsmanović, Zoran Gajić, Đorđe Nahod) u Francuskoj, dok je maksimalnu pobedu na svom terenu ostvarila Omička Omsk (Zoran Terzić, Željko Bulatović, Danijel Mišić) protiv Galatasaraja iz Istanbula.

Danas će se sastati Dinamo Krasnodar (RUS) i Nant (FRA) od 17,30 časova.

Rabita Baku (Nataša Krsmanović, Zoran Gajić, Đorđe Nahod) je u Francuskoj savladala Bezije (Bojana Marković) sa 3:1 (25:22, 26:28, 25:14, 25:21). Nataša Krsmanović nije ulazila u igru u timu Zorana Gajića, dok je Bojana Marković bila starte Bezijea u trećem setu, a ulazila je u igru tokom prva dva seta i osvojila 4 poena (napad 11.4, 36 %, 14 prijema, 2 greške).

Povezana vest:  SENIORKE – KUP CEV 2014, Partizan Vizura posle trilera do minimalne pobede

Omička Omsk (Zoran Terzić, Željko Bulatović, Danijel Mišić) je na svom terenu pobedila Galatasaraj Daikin Istanbul iz Turske sa 3:0 (25:19, 28:26, 25:22), u meču koji kao prvi arbitar sudio Ivan Lazarević, međunarodni sudija iz Srbije.

Revanš utakmice će se odigrati u utorak 10. marta (Istanbul i Sopot) i u četvrtak, 12. marta (Baku i Nant).

Povezana vest:  Objavljen raspored Svetske lige po vikendima

Polufinalne utakmice će se odigrati 24. i 28. marta, dok su finalne utakmice na programu 7. i 11. aprila.

SENIORKE – KUP CEV 2015. – „ČELENDŽ RUNDA“:

PRVE UTAKMICE:

UTORAK, 3. MART:

(4) Stinca Bakau (ROU) – PGE Atom Trefl Sopot (POL) 0:3 (15:25, 21:25, 18:25)

(2) Bezije (FRA) – Rabita Baku (AZE) 1:3 (22:25, 28:26, 14:25, 21:25)

SREDA, 4. MART:

(3) Omička Omsk (RUS) – Galatasaraj Daikin Istanbul (TUR) 3:0 (25:19, 28:26, 25:22)

Povezana vest:  CEV, Razgovarano o organizaciji i sistemu narednih takmičenja

SUDIJE: IVAN LAZAREVIĆ (SRB) I ALEKSANDAR VINALIJEV (BUL)