kadetI SRB - SWE 016

KADETI – XI EP 2015.

Pobeda kadeta Srbije protiv Francuske posle pet setova

Muška kadetska reprezentacije Srbije ostvarila je prvu pobedu na XI EP 2015. u Turskoj. Srbija je večeras u Kodžaeliju, u 3. kolu A grupe, savladala Francusku sa 3:2, po setovima 29:27, 23:25, 22:25, 25:13 i 17:15, posle 122 minuta igre.
Utakmicu u dvorani „Redžep Topaloglu“ posmatralo je 300 gledalaca, a sudili su Ari Jokelainen iz Finske i Ute Marija Fišer iz Nemačke.
Izuzetno važnu pobedu su ostvarili izabranici Milana Đuričića protiv Francuske. Ono što su izgubili protiv Italije, nadoknadili su protiv Francuza. Poveli su sa 1:0, a zatim imali priliku da povećaju prednost, ali je Francuska potpuno preokrenula rezultat i povela sa 2:1. Sjajnom igrom u četvrtom setu, Srbija je izjednačila, a zatim furiozno počela i peti set, da bi završnica ipak bila „za infarkt“. Izdržali su kadeti Srbije sve nalete Francuza i uspeli sa slave sa 17:15 u petom setu i ostvare vredan trijumf, koji ih ostavlja u trci za plasman među prve četiri ekipe.
U prvom setu Francuska je prva stigla do set lopte, ali je nije iskoristila, kao ni naredne tri, da bi Srbija realizovala svoju prvu za konačnih 29:27.
Srbija je na drugom tehničkom tajm – autu u drugom setu vodila sa 16:14 i održavala razliku do 22:20, kada je Francuska serijom 3:0 preokrenula rezultat i povela sa 23:22, a zatim iskoristila prvu set loptu i drugi set dobila sa 25:23 za izjednačenje na 1:1 u setovima.
U trećem setu, Francuska je u finiš ušla sa prednošću od dva poena. Imali su zatim Francuzi tri vezane set lopte (24:21), da bi realizovali drugu (25:22) i poveli sa 2:1 u setovma.
Četvrti set je doneo potpunu dominaciu kadeta Srbije, koji su u finišu imali čak 9 poena prednosti (21:12), a set završili sa 25:13, za izjednačenje na 2:2 u setovima.
Srbija je na startu petog seta povela sa 3:0, pa 5:1 i 7:2, a Francuska zatim serijom 4:0 smanjila na 7:6. Srbija je na promenu strana je otišla sa prednošću od 8:6. Ponovo je Srbija povećala razliku, prvo na 9:6, a zatim 11:7, da bi Francuzi novom serijom od četiri vezana poena uspeli da izjednače na 11:11. Posle vođstva Srbije od 12:11, Francuska je sa dva uzastopna poena povela sa 13:12, a Srbija izjednačila na 13:13. Francuska je zatim stigla do prve meč lopte (14:13), a Srbija ponovo izjednačila (14:14), a zatim stigla do svoje prve meč lopte – 15:14. Nije Srbija realizovala prvu, ali jeste drugu za konačnih 17:15 i trijumf od 3:2 u setovima.
Utorak, 7. april je na Prvenstvu Evrope u Turskoj slobodan dan.
Kadeti Srbije će u 4. kolu A grupe, igrati protiv Danske u sredu, 8. aprila od 18,30 časova po našem vremenu.