Vojvodina NS Seme

Istorijski rezultat: VOJVODINA NS SEME POBEDNIK KUPA IZAZIVAČA!!!

Odbojkaši Vojvodine NS Seme iz Novog Sada ostvarili su istorijski, i najbolji rezultat srpskih odbojkaških klubova osvajanjem Kupa Izazivača 2015. U drugoj utakmici finala, odigranoj večeras u dvorani „Benfika“ u Lisabonu, Benfika je pobedila Vojvodinu NS Seme sa 3:2, po setovima 24:26, 21:25, 25:16, 25:23 i 15:10, posle 123 minuta igre.

U prvoj utakmici, odigranoj u Novom Sadu, Vojvodina NS Seme je savladala Benfiku sa 3:1 (25:19, 25:23, 22:25, 25:22).

Po pravilima CEV za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda. U slučaju rezultata 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko su posle dve utakmice rivali izjednačeni po broju bodova odmah po završetku druge utakmice igraće se „zlatni set“ do 15 poena.

Povezana vest:  Kadeti maksimalno protiv Turske

Flavio Soareš Zeleo, bloker Benfike, proglašen je za najboljeg igrača (MVP) finala !?!?

Kvalitet pre svega, ali i borbenost i smirenost izabranika Strahinje Kozića, doneli su trijumf novosadskom klubu. Početak meča je pripao Vojvodini NS Seme, ali su domaćini uspeli u finišu da dođu do aktivnog rezultat. Povela je Vojvodina NS Seme sa 23:20, a Portugalci preokrenuli na 24:23. Usledila je serija od tri vezana poena Novosađana za konačnih 26:24, za vođstvo od 1:0 u setovima. U drugom setu, Vojvodina NS Seme je vodila sa 10:14, pa 12:6 i 16:13, da bi u finišu povela sa 24:21, a zatim realizovala prvu, šampionsku set loptu za 25:21, vođstvo od 2:0 u setovima i titulu pobednika Kupa Izazivača 2015. Preostala tri seta Benfika je rešila u svoju korist i tako dobila meč sa 3:2.

Povezana vest:  KADETKINJE – X EP 2013., Srbija – Turska za bronzu, sutra od 15,30 – u finalu Italija – Poljska (18,00)

Iako lišeni pomoći Borislava Petrovića, jednog od najiskusnijih u timu, koji je zbog povrede izašao u finišu prvog seta, Novosađani su u Stevanu Simiću dobili još jednog člana šampionske postave, koja je uspešno okončala put u Lisabon.

Uspeh Vojvodine NS Seme je još veći ukoliko se zna da je prosek starosti, odnosno mladosti ekipe samo 21 godina i 11 meseci, kao i da u redovima Novosađana igraju samo odbojkaši iz Srbije, dakle bez stranaca.

Povezana vest:  JUNIORKE - XVI SP 2011, Juniorke otputovale u Sloveniju

SENIORI – KUP IZAZIVAČA 2015. – FINALE (8. I 12. APRIL):

PRVA UTAKMICA – SREDA, 8. APRIL:

NOVI SAD:

Vojvodina NS Seme (SRB) – Benfika Lisabon (POR)       3:1 (25:19, 25:23, 22:25, 25:22)

Sudije: Kataržina Sokol (POL) i Konstadinos Vuduris (GRE). Supervizor CEV: Hen Valima (EST).

DRUGA UTAKMICA – NEDELJA, 12. APRIL:

LISABON:

Benfika Lisabon (POR) – Vojvodina NS Seme (SRB)       3:2 (24:26, 21:25, 25:16, 25:23, 15:10)

Sudije: Filip Marenk (FRA) i Jerg Kelenberger (GER). Supervizor CEV: Natalija Kostulska (POL).