SRBvsCZE-014JUNIORKE – KVALIFIKACIJE ZA XVIII SP 2015.

Srbija – Češka 3:0

Juniorke Srbije zabeležile su maksimalnu pobedu u 2. kolu G grupe evropskih kvalifikacija za XVIII SP 2015. Srbija je večeras u Rumi savladala Češku sa 3:0, po setovima 25:22, 25:16 i 25:19, posle 82 minuta igre.

Utakmicu u dvorani SPC „Ruma“ posmatralo je 300 gledalaca, a sudili su Lemonija Mula iz Grčke i Đani Bartolini iz Italije.

Srbija je protiv Češke odigrala mnogo bolje nego protiv Francuske, pa je maksimalna pobeda potpuno zaslužena.

Povela je Srbija u prvom setu sa 2:0, pa 5:2, odnosno 8:5 na prvom tehničkom tajm – autu. Posle predaha, Srbija je povećala prednost na 11:5, pa 15:9, da bi Češka serijom 6:0 izjednačila rezultat. Usledila je igra poen za poen, da bi Srbija, posle izjednačenja na 16:16, povela sa 18:16. Češka je ponovo izjednačila, na 19:19, da bi Lozo i Aleksić blokom donele Srbiji prednost od 22:20. Posle tajm – auta Ondreja Mareka, Češka je izjednačila na 22:22, pa je Marijana Boričić zatražila 30 sekundi odmora. Poentirala je Vujinovićeva za 23:22, da bi posle greške Češke, Srbija povela sa 24:22. Još jedan odličan servis Vujinovićeve doneo je Srbiji vođstvo od 1:0 u setovima – 25:22.

Povezana vest:  SENIORKE – KUP CEV 2012. – ČELENDŽ RUNDA, Trijumf Galatasaraja

U drugom setu Srbija je povela sa 6:2, 8:4 i 10:5. Čehinje su smanjile na 10:8, a Srbija zatim serijom 3:0 povećala na 13:8, pa je Marek zatražio tajm – aut. Vučićevićeva je asom povećala na 14:8, a na drugom tehničkom odmoru je bilo 16:9 za Srbiju. Milenkovićeva je poentirala za 17:9, da bi potom Čehinje smanjile na 18:12. Sigurnom igrom Srbija je u finišu povela sa 22:14, a set završila sa 25:16 za prednost od 2:0 u setovima.

U trećem setu se vodila izjednačena borba do 5:5, da bi potom Češka preuzela inicijativu i povela sa 8:6, pa 10:8. Tada je skočni zglob povredila Gabrijela Bartošova, a zamenila je Tesarova. Nije to omelo Čehinje, koje su povećale razliku na 12:8. Serijom 5:0, na servis Vujinovićeve, Srbija je preokrenula skor i povela sa 13:12, pa je Marek morao da zatraži tajm – aut. Uzvratile su Čehinje sa dva uzastopna poena za vođstvo od 14:13. Odgovor Srbije bila je serija 3:0 i prednost od 16:14 na drugom tehničkom tajm – autu. Nastavile su izabranice Marijane Boričić sa dobrom igrom, pa je vrlo brzo Marek tražio i drugi trenerski tajm – aut u trećem setu, posle vođstva Srbije od 18:14. Blokom Vučićevićeve, Srbija je povela sa 21:16, a posle smeča Marije Vujinović sa 22:17. Smanjila je Češka na 22:19. Seriju Čehinja prekinula je Vujinovićeva, za 23:19, a Bojana Milenković je poentirala za 24:19. Realizovala je Srbija prvu meč loptu za konačnih 25:19 i trijumf od 3:0.

Povezana vest:  KUP SRBIJE, SENIORKE, Crvena zvezda u finalu Kupa Srbije (FOTO)

Juniorke Srbije će sutra, u poslednjem, 3. kolu igrati protiv Turske od 18,30 časova.

JUNIORKE – KVALIFIKACIJE ZA XVIII SP 2015. – II RUNDA (14. – 17. MAJ):

G GRUPA – RUMA, SRBIJA (15. – 17. MAJ):

1. KOLO – PETAK, 15. MAJ:

SRBIJA – FRANCUSKA 2:3 (17:25, 25:23, 25:21, 19:25, 8:15)

TURSKA – ČEŠKA 3:1 (25:18, 23:25, 25:19, 25:12)

2. KOLO – SUBOTA, 16. MAJ:

SRBIJA – ČEŠKA 3:0 (25:22, 25:16, 25:19)

TURSKA – FRANCUSKA 3:0 (25:19, 25:23, 25:15)

ČEŠKA – FRANCUSKA 16,00

SUPERVIZOR CEV: GABRIJELA BULGARIJU (RUMUNIJA). SUDIJSKI DELEGAT: GENADIJ ŽARIKOV (RUSIJA).

SUDIJE: LEMONIJA MULA (GRČKA), KATARŽINA SOKOL (POLJSKA), ĐANI BARTOLINI (ITALIJA), ALEKSANDAR VINALIJEV (BUGARSKA).

H GRUPA – ANAPA, RUSIJA (14. – 16. MAJ):

1. KOLO – ČETVRTAK, 14. MAJ:

ITALIJA – POLJSKA 3:1 (27:25, 25:21, 24:26, 25:13)

RUSIJA – SLOVENIJA 3:0 (25:16, 25:11, 25:15)

2. KOLO – PETAK, 15. MAJ:

ITALIJA – SLOVENIJA 3:1 (17:25, 26:24, 25:22, 25:19)

RUSIJA – POLJSKA 3:1 (19:25, 25:21, 26:24, 25:15)

3. KOLO – SUBOTA, 16. MAJ:

SLOVENIJA – POLJSKA 3:2 (25:27, 19:25, 25:21, 25:22, 15:12)

RUSIJA – ITALIJA 18,30 (17,30)

TABELA:

1. RUS 2 2 0 6:1 6

2. ITA 2 2 0 6:2 6

3. SLO 3 1 2 4:8 2

4. POL 3 0 3 4:9 1

SUPERVIZOR CEV: ANTE MATIJACA (HRVATSKA)

SUDIJSKI DELEGAT: ZORICA BJELIĆ (SRBIJA)

SUDIJE: SORINA NIKULESKU (RUMUNIJA), NURPER OZBAR (TURSKA), JAKUB GAL (ČEŠKA), KONSTANTIN JOVČEV (BUGARSKA).

Propozicijama CEV, konačan plasman ekipa se određuje na osnovu broja pobeda.

Ukoliko je broj pobeda identičan, plasman se određuje na osnovu broja bodova.

Ukoliko je broj pobeda i broj bodova isti, plasman se određuje na osnovu set količnika, a zatim na osnovu poen količnika.