baku 2015 logoEI 2015 BAKU

Seniori Srbije od 2:0 do boda protiv Francuza

Muška seniorska reprezentacija Srbije pretrpela je treći poraz u A grupi Evropskih igara u Bakuu. Frnacuska je danas, u drugoj utakmici poslednjeg, 5. kola pobedila Srbiju sa 3:2, po setovima 21:25, 17:25, 25:23, 25:18 i 15:11, posle 120 minuta igre.

Utakmicu u Kristalnoj dvorani posmatralo je 2300 gledalaca, a sudili su Filip Šurman iz Lihtenštajna i Olga Zaharova iz Rusije.

Srbija je bila na korak od osvajanja drugog mesta u grupi, ali je Francuska posle 2:0 za Srbiju, uspela da smanji na 2:1, a zatim posle bolje igre stigne i do minimalne pobede. Izabranici Siniše Reljića su odlično počeli utakmicu, ali su u završnici trećeg seta dozvolili Francuzima da se vrate u meč.

Odlično je Srbija počela meč i povela sa 5:0, pa 7:2 i 8:4 na prvom tehničkom tajm – autu. Odražavala je Srbija raziliku i čak povela sa 13:8, ali su Francuzi prekinuli seriju i smanjili na 13:10, a nakon vođstva Srbije od 15:10 na 15:12. Vodila je Srbija sa 16:12 na drugom tehničkom tajm – autu, a zatim se igralo poen za poen do 19:15 za Srbiju, kada su Francuzi smanjili na 19:17, pa je Siniša Reljić zatražio 30 sekundi odmora. Posle tajm – auta, Francuzi su pogrešili na servisu, a Rašić je povećao prednost na 21:17, pa je Francuska zatražila tajm – aut. Krsmanović je blokom povećao na 22:17, a potom je Srbija vodila sa 23:18, a Francuska smanjila na 23:20. Imala je Srbija četiri set lopte – 24:20, posle poena Petkovića, da bi Petković realizovao drugu set loptu za 25:21 i vođstvo Srbije od 1:0 u setovima.

U drugom setu se na početku vodila izjednačena borba, ali je Srbija uspela da stekne dva poena viška i povede sa 5:3 i 7:5, ali je Francuska preokrenula rezultat i povela sa 9:8 i vodila do 12:11. Sa dva vezana poena Srbija stiže do vođstva od 13:12, pa 15:13, ali je na drugom tehničkom tajm – autu bilo 16:15 za Srbiju. Usledilo je vođstvo od 18:15, pa 20:16, da bi Francuzi smanjili na 20:17. Srbija je tada napravila fantastičnu seriju od 5 uzastopnih poena, na servis Mitića, i dobila drugi set sa 25:17.

Povezana vest:  VINER LIGA, SENIORI, Šampionska igra Partizana, Lisinac za drugi trijumf Kraljevčana

Na početku trćeg seta Francuska je vodila sa 3:2, pa Srbija sa 5:3. Izjednačili su Frnacuzi na 6:6, a zatim poveli sa 9:7, da bi Srbija izjednačila na 9:9. Francuska je ponovo stekla dva poena viška – 11:9, pa 13:11, a Srbija je ponovo izjednačila na 13:13, a zatim povela sa 16:15. Usledila je žestoka borba za svaki poen, da bi Srbija posle 17:17 poenima Krsmanovića i Stoilovića povela sa 19:17. Nakon tajm – auta, Francuzi su serijom 3:0 poveli sa 20:19, pa je Siniša Reljić zatražio tajm – aut. Izjednačila je Srbija na 20:20, a Francuzi zatim poveli sa 22:20. Vodila je Francuska sa 23:21, a Koprivica smanjio na 23:22, da bi Francuzi zatim stigli do dve set lopte – 24:22, posle servis greške Petkovića. Pogrešili su i Francuzi na servisu, ali su zatim iskoristili drugu set loptu za 25:23 i smanjili prednost Srbije na 2:1 u setovima i tako obezbedili drugo mesto u A grupi.

Francuska je bolje počela četvrti set i povela sa 6:3, pa 8:4 i 11:6. U nastavku, Francuzi su održavali razilku i vodili sa 17:10 i 18:12, a Srbija smanjila na 18:14. U finišu, Francuska je vodila sa 23:17, a set dobila sa 25:18 i izjednačila na 2:2 u setovima.

Povela je Srbija u petom setu sa 3:1, pa 4:2 i 6:4, da bi Francuzi serijom 3:0 stigli do vođstva od 7:6. Sa dva uzastopna poena Srbija je preokrenula rezultat i na promenu strana otišla sa vođstvom od 8:7. Vodila je Srbija sa 10:9, a Francuzi serijom 4:0 poveli sa 13:10. Vodili su Francuzi sa 14:10, iskoristili drugu meč loptu za 15:11 i pobedu od 3:2.

Povezana vest:  Odbojkašice doputovale u Beograd – najavljena medalja na Olimpijskim igrama u Riju

Seniori Srbije će u slučaju pobede Turske nad Azerbejdžanom zauzeti četvrto mesto u grupi i grati protiv Nemačke u četvrtfinalu. Ukoliko Srbija bude treća, protivnika u četvrtfinalu saznaće sutra posle žreba, kada će biti saopštena i tačna satnica četvrtfinalnih mečeva, koji će se odigrati u sredu, 24. juna.

SENIORI – I EVROPSKE IGRE 2015. – BAKU (KRISTALNA DVORANA), AZERBEJDŽAN (12. – 28. JUN) – REZULTATI I RASPORED:

A GRUPA:

1. KOLO – NEDELJA, 14. JUN:

SRBIJA – TURSKA 1:3 (15:25, 25:21, 20:25, 18:25)

FINSKA – AZERBEJDŽAN 3:2 (22:25, 21:25, 25:18, 25:18, 15:13)

POLJSKA – FRANCUSKA 3:2 (25:27, 25:20, 25:20, 10:25, 15:10)

2. KOLO – UTORAK, 16. JUN:

SRBIJA – AZERBEJDŽAN 3:0 (25:22, 25:18, 25:19)

FRANCUSKA – FINSKA 3:0 (26:24, 25:23, 25:23)

POLJSKA – TURSKA 3:2 (25:20, 25:19, 28:30, 22:25, 15:13)

3. KOLO – ČETVRTAK, 18. JUN:

SRBIJA – POLJSKA 2:3 (25:13, 25:21, 15:25, 23:25, 9:15)

TURSKA – FINSKA 3:0 (25:14, 25:16, 25:13)

FRANCUSKA – AZERBEJDŽAN 3:0 (25:17, 25:16, 25:18)

4. KOLO – SUBOTA, 20. JUN:

SRBIJA – FINSKA 3:0 (25:16, 28:26, 25:20)

FRANCUSKA – TURSKA 3:0 (25:23, 25:19, 25:16)

POLJSKA – AZERBEJDŽAN 3:0 (25:14, 25:13, 25:17)

5. KOLO – PONEDELJAK, 22. JUN:

SRBIJA – FRANCUSKA 2:3 (25:21, 25:17, 23:25, 18:25, 11:15)

POLJSKA – FINSKA 3:0 (25:21, 25:20, 25:10)

TURSKA – AZERBEJDŽAN 20,00 (17,00)

TABELA (PO PROPOZICIJAMA CEV, PLASMAN EKIPA SE UTVRĐUJE PRVO NA OSNOVU BROJA POBEDA, A ZATIM BROJA BODOVA):

1. POL 5 5 0 15:6 12

2. FRA 5 4 1 14:5 12

3. SRB 5 2 3 11:9 8

4. TUR 4 2 2 8:7 7

5. FIN 5 1 4 3:14 2

6. AZE 4 0 4 2:12 1

Plasman u četvrtfinale izboriće po 4 selekcije iz obe grupe. Poznato je da će se u četvrtfinalu sastati pobednici grupa sa četvrtoplasiranim selekcijama iz druge grupe, dok će se ostali parovi četvrtfinala dobiti žrebom. Naime, drugoplasirana ekipa iz A grupe će u četvrtfinalu igrati protiv trećeplasirane reprezentacije iz A ili B grupe, što će biti određeno žrebom.

Povezana vest:  SP ITALIJA 2010, Srbija u drugoj fazi uprkos porazu od Poljske