SerbiaWGP2015a

XXIII GRAN PRI 2015.

Seniorke savladale Tursku sa 3:1 – u subotu protiv Rusije

Ženska seniorska reprezentacija Srbije zabeležila je prvu pobedu na turniru F grupe II vikenda I divizije XXIII Gran Prija 2015. u Kalinjingradu. Srbija je danas, u 1. kolu, savladala Tursku sa 3:1, po setovima 25:18, 21:25, 25:14 i 27:25, posle 110 minuta igre.
Utakmicu u dvorani Jantarnji posmatralo je 1300 gledalaca, a sudili su Aleksandar Pjasecki iz Belorusije i Hajle Kraft iz Nemačke.
Ostvarila je Srbija prvu pobedu u ovogodišnjem Gran Priju, protiv Turske u čudnom meču, u kome su izabranice Zorana Terzića kvalitetom, ali i borbenošću stigle do tri boda. Početak je bio sjajan, ali je zatim usledio pad u igri i izjednačenje Turkinja. U trećem setu je viđena ponovo odlična igra Srbije, da bi u četvrtom setu Turska imala devet poena viška sredinom seta, a zatim i dve vezane set lopte, da bi Srbija zatim uspela da realizuje svoju prvu meč loptu.
U prvom setu, Srbija je povela sa 5:1, pa 7:2, 12:6, 15:7 i 20:10. U završnici, Turkinje su ublažile razliku, pa je na kraju bilo 25:18.
Srbija je u drugom setu povela sa 5:3, da bi zatim dozvolila Turskoj da serijom od čak 5:0 preokrene rezultat i povede sa 8:5. Vodila se zatim izjednačena borba do drugog tehničkog tajm – auta, na kojem je bilo 16:15 za Srbiju. Povele su Turkinje sa 17:16, pa Srbija sa 20:19. Posle izjednačenja na 21:21, Turska je serijom 4:0 završila set sa 25:21 i izjednačila na 1:1 u setovima.
U trećem setu viđen je odličan početak Srbije, koja je povela sa 4:0, pa 7:1, a Turska smanjila na 7:5. U nastavku je bilo 10:5 za Srbiju, pa 13:6, 16:8 i 21:9. Srbija je na kraju treći set dobila sa ubedljivih 25:14 i povela sa 2:1.
Četvrti set je doneo prednost Turske od 5:3. Smanjila je Srbija na 5:4, a Turkinje napravile fantastičnu seriju od 6:0 i povele sa 10:5, pa 15:6 ! Vodila je Turska u završnici sa 19:12, a Srbija postepeno smanjivala razliku, prvo na 19:16, a zatim posle 22:17, na 22:20, pa posle 23:20, na 23:22. Imala je Turska dve vezane set lopte – 24:22, ali je Srbija uspela da izjednači, a zatim anulira i treću set loptu Turske posle 25:24. Usledila su dva poena Srbije za 26:25, a zatim i realizacija prve meč lopte za 27:25 i trijumf od 3:1.
Srbija će u 2. kolu, sutra od 19,10 časova igrati protiv Rusije, a u nedelju, 12. jula, u poslednjem, 3. kolu protiv SAD od 16,40 časova.

Povezana vest:  SP ITALIJA 2010, Kolaković: Neće biti lako protiv Argentine