kadetkinje slavlje FRA - SRB 019

XIV SP 2015.

Kadetkinje doputovale u Limu – prvi rival Poljska u petak od 17,00 časova po našem vremenu

Ženska kadetska reprezentacija Srbije, aktuelni vicešampion Evrope i EYOF, doputovala je sinoć po našem vremenu, odnosno posle podne po lokalnom vremenu, u Limu, gde će igrati na XIV SP 2015. Kadetkinje Srbije će u 1. kolu B grupe igrati protiv Poljske sutra (petak, 7. avgust) od 17,00 časova po našem vremenu.
Ženska kadetska reprezentacija Srbije igraće u B grupi na XIV SP 2015. sa Kinom, Tajlandom, Nemačkom i Poljskom.
U 2. kolu, Srbija će igrati protiv Kine, u subotu, 8. avgusta u 19,00 časova po našem vremenu. Kadetkinje Srbije će biti slobodne u 3. kolu B grupe, a u 4. kolu će igrati protiv Tajlanda u ponedeljak, 10. avgusta u 19,00 časova po našem vremenu. U poslednjem, 5. kolu B grupe, Srbija će igrati protiv Nemačke u 17,00 časova po našem vremenu u utorak, 11. avgusta.
Plasman u četvrtfinale izboriće po 4 reprezentacije iz svake grupe.

U A grupi će igrati Peru, Egipat, Meksiko, Koreja i Kineski Tajpeh.
U C grupu su svrstani SAD, Dominikanska Republika, Argentina, Rusija i Belgija.
U D grupi će igrati Brazil, Japan, Turska, Italija i Kuba.
Pored ženske kadetske reprezentacije, Srbiju će u Peru predstavljati i Mirko Janković, međunarodni sudija iz Srbije.

KADETKINJE – XIV SP 2015. – LIMA, PERU (7. – 16. AVGUST) – RASPORED:
B GRUPA (DVORANA EDUARDO DIBOS):
1. KOLO – PETAK, 7. AVGUST:
SRBIJA – POLJSKA 10,00 (17,00)
NEMAČKA – TAJLAND 12,00 (19,00)
KINA SLOBODNA.

2. KOLO – SUBOTA, 8. AVGUST:
SRBIJA – KINA 12,00 (19,00)
POLJSKA – TAJLAND 10,00 (17,00)
NEMAČKA SLOBODNA.

3. KOLO – NEDELJA, 9. AVGUST:
SRBIJA SLOBODNA.
KINA – TAJLAND 10,00 (17,00)
NEMAČKA – POLJSKA 12,00 (19,00)

4. KOLO – PONEDELJAK, 10. AVGUST:
SRBIJA – TAJLAND 12,00 (19,00)
KINA – NEMAČKA 10,00 (17,00)
POLJSKA SLOBODNA.

5. KOLO – UTORAK, 11. AVGUST:
SRBIJA – NEMAČKA 10,00 (17,00)
POLJSKA – KINA 12,00 (19,00)
TAJLAND SLOBODAN.

Povezana vest:  Zvezdini odbojkaši pozvali publiku u pomoć protiv Poljaka

Po propozicijama FIVB, plasman ekipa se određuje prvo na osnovu broja pobeda.
Ukoliko je broj pobeda identičan, plasman se određuje na osnovu broja bodova.
Ukoliko je su broj pobeda i broj bodova identični, plasman se određuje na osnovu set količnika, pa poen količnika.
Po četiri ekipe iz svake grupe izboriće plasman u osminu finala.

A GRUPA (DVORANA EDUARDO DIBOS):
1. KOLO – PETAK, 7. AVGUST:
KOREJA – MEKSIKO 15,30 (22,30)
PERU – EGIPAT 18,10 (1,10)
2. KOLO – SUBOTA, 8. AVGUST:
KOREJA – KINESKI TAJPEH 15,30 (22,30)
PERU – MEKSIKO 18,10 (1,10)
3. KOLO – NEDELJA, 9. AVGUST:
KINESKI TAJPEH – EGIPAT 16,30 (23,30)
PERU – KOREJA 19,10 (2,10)
4. KOLO – PONEDELJAK, 10. AVGUST:
KOREJA – EGIPAT 15,30 (22,30)
KINESKI TAJPEH – MEKSIKO 18,10 (1,10)
5. KOLO – UTORAK, 11. AVGUST:
MEKSIKO – EGIPAT 15,30 (22,30)
PERU – KINESKI TAJPEH 18,10 (1,10)

C GRUPA (DVORANA MIGEL GRAU):
1. KOLO – PETAK, 7. AVGUST:
BELGIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 10,00 (17,00)
RUSIJA – ARGENTINA 12,00 (19,00)
2. KOLO – SUBOTA, 8. AVGUST:
BELGIJA – ARGENTINA 10,00 (17,00)
SAD – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 12,00 (19,00)
3. KOLO – NEDELJA, 9. AVGUST:
SAD – ARGENTINA 10,00 (17,00)
RUSIJA – BELGIJA 12,00 (19,00)
4. KOLO – PONEDELJAK, 10. AVGUST:
RUSIJA – SAD 10,00 (17,00)
DOMINIKANSKA REPUBLIKA – ARGENTINA 12,00 (19,00)
5. KOLO – UTORAK, 11. AVGUST:
RUSIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 10,00 (17,00)
BELGIJA – SAD 12,00 (19,00)

D GRUPA (DVORANA MIGEL GRAU):
1. KOLO – PETAK, 7. AVGUST:
JAPAN – KUBA 16,00 (23,00)
TURSKA – ITALIJA 18,00 (1,00)
2. KOLO – SUBOTA, 8. AVGUST:
TURSKA – KUBA 16,00 (23,00)
BRAZIL – JAPAN 18,00 (1,00)
3. KOLO – NEDELJA, 9. AVGUST:
BRAZIL – TURSKA 16,00 (23,00)
ITALIJA – KUBA 18,00 (1,00)
4. KOLO – PONEDELJAK, 10. AVGUST:
BRAZIL – ITALIJA 16,00 (23,00)
TURSKA – JAPAN 18,00 (1,00)
5. KOLO – UTORAK, 11. AVGUST:
ITALIJA – JAPAN 16,00 (23,00)
BRAZIL – KUBA 18,00 (1,00)

Povezana vest:  Seniorke Srbije u D grupi, u Gendži, sa Holandijom, Belgijom i Češkom

Po propozicijama FIVB, plasman ekipa se određuje prvo na osnovu broja pobeda.
Ukoliko je broj pobeda identičan, plasman se određuje na osnovu broja bodova.
Ukoliko je su broj pobeda i broj bodova identični, plasman se određuje na osnovu set količnika, pa poen količnika.
Po četiri ekipe iz svake grupe izboriće plasman u osminu finala.

SREDA, 12. AVGUST – SLOBODAN DAN.

OSMINA FINALA – ČETVRTAK, 13. AVGUST:
DVORANA EDUARDO DIBOS:
B 1 – A 4 9,00 (16,00)
B 2 – A 3 11,00 (18,00)
B 3 – A 2 15,30 (22,30)
B 4 – A 1 18,10 (1,10)

GRUPA ZA PLASMAN OD 17. – 20. MESTA:
A 5 – B 5 13,00 (20,00)

DVORANA MIGEL GRAU:
C 4 – D 1 9,00 (16,00)
C 3 – D 2 11,00 (18,00)
C 2 – D 3 16,00 (23,00)
C 1 – D 4 18,00 (1,00)

GRUPA ZA PLASMAN OD 17. – 20. MESTA:
C 5 – D 5 13,00 (20,00)

Pobednici će izboriti plasman u četvrtfinale, a poražene ekipe će igrati u razigravanju za plasman od 9. – 16. mesta.
Petoplasirane selekcije iz sve četiri grupe odigraće po završetku takmičenja po grupama još 3 kola u grupi za plasman od 17. – 20. mesta.

ČETVRTFINALE – PETAK, 14. AVGUST – DVORANA EDUARDO DIBOS:
(1) POBEDNIK MEČA B 1 – A 4 – POBEDNIK MEČA C 2 – D 3 9,00 (16,00)
(2) POBEDNIK MEČA B 2 – A 3 – POBEDNIK MEČA C 1 – D 4 11,00 (18,00)
(3) POBEDNIK MEČA D 1 – C 4 – POBEDNIK MEČA A 2 – B 3 15,30 (22,30)
(4) POBEDNIK MEČA D 2 – C 3 – POBEDNIK MEČA A 1 – B 4 18,10 (1,10)

GRUPA ZA PLASMAN OD 17. – 20. MESTA:
A 5 – C 5 13,00 (20,00)

DVORANA MIGEL GRAU:
(5) PORAŽENI IZ MEČA D 1 – C 4 – PORAŽENI IZ MEČA A 2 – B 3 9,00 (16,00)
(6) PORAŽENI IZ MEČA D 2 – C 3 – PORAŽENI IZ MEČA A 1 – B 4 11,00 (18,00)
(7) PORAŽENI IZ MEČA B 1 – A 4 – PORAŽENI IZ MEČA C 2 – D 3 16,00 (23,00)
(8) PORAŽENI IZ MEČA B 2 – A 3 – PORAŽENI IZ MEČA C 1 – D 4 18,00 (1,00)

Povezana vest:  Seniori Srbije u Kraljevu, Krakovu, Braziliji, San Huanu i Kalgariju

GRUPA ZA PLASMAN OD 17. – 20. MESTA:
B 5 – D 5 13,00 (20,00)

SUBOTA, 15. AVGUST:
DVORANA EDUARDO DIBOS:
POLUFINALE:
POBEDNICI MEČEVA 1 I 2 15,30 (22,30)
POBEDNICI MEČEVA 3 I 4 18,10 (1,10)

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 5. – 8. MESTA:
PORAŽENI IZ MEČEVA 1 I 2 9,00 (16,00)
PORAŽENI IZ MEČEVA 3 I 4 11,00 (18,00)

GRUPA ZA PLASMAN OD 17. – 20. MESTA:
A 5 – C 5 13,00 (20,00)

DVORANA MIGEL GRAU:
RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 9. – 12. MESTA:
POBEDNICI MEČEVA 5 I 6 16,00 (23,00)
POBEDNICI MEČEVA 7 I 8 18,00 (1,00)

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 13. – 16. MESTA:
PORAŽENI IZ MEČEVA 5 I 6 9,00 (16,00)
PORAŽENI IZ MEČEVA 7 I 8 11,00 (18,00)

GRUPA ZA PLASMAN OD 17. – 20. MESTA:
B 5 – D 5 13,00 (20,00)

NEDELJA, 16. AVGUST:
DVORANA EDUARDO DIBOS:
FINALE: 19,00 (2,00)
MEČ ZA TREĆE MESTO: 17,00 (0,00)
MEČ ZA PETO MESTO: 9,00 (16,00)
MEČ ZA SEDMO MESTO: 11,00 (18,00)

DVORANA MIGEL GRAU:
MEČ ZA 9. MESTO: 18,00 (1,00)
MEČ ZA 11. MESTO: 16,00 (23,00)
MEČ ZA 13. MESTO: 11,00 (18,00)
MEČ ZA 15. MESTO: 9,00 (16,00)

Na SP u Peruu sudiće: Mirko Janković iz Srbije, Anđela Gras iz Brazila, Valter Ugo Vera Mečan iz Perua, Vael Kandil iz Egipta, Lofti Ben Jusef iz Tunisa, Iskra Zidanić iz Hrvatske, Nurper Ozbar iz Turske, Fabris Kolados iz Francuske, Juka Kitamura iz Japana, Sami Hasan Evrahim Sovaved iz Bahreina, Peter Sabo iz Mađarske, Patriša Rolf iz SAD, Marija del Karmen Idalija Duran Gusman iz Meksika, Denis Fabijan iz Urugvaja, Kelso Rikardo Kabrera iz Argentine, Ektor Ortis iz Portorika, Akile Baulen Guomba iz Konga, Lanca Miler iz Bahama, Vim Kambre iz Belgije, Mustafa Žrad iz Libana i Hames Alan Kastiljo Huskamaita iz Perua.