kadetkinje TEAM SRB

XIV SP 2015.
Kadetkinje u razigravanju za plasman od 5. – 8. mesta protiv Poljske

Ženska kadetska reprezentacija Srbije nije uspela da se plasirala u polufinale XIV SP 2015. u Limi, u Peruu. Italija je večeras, u četvrtfinalu, pobedila Srbiju sa 3:1, po setovima 22:25, 25:18, 25:19 i 25:, posle 97 minuta igre, pa će u razigravanju za plasman od 5. – 8. mesta igrati protiv poražene ekipe iz duela Turska – Poljska, sutra (subota, 15. avgust) od 20,00 časova po našem vremenu.
Utakmicu u dvorani Eduardo Dibos posmatralo je 3000 gledalaca, a sudili su Ektor Ortis iz Portorika i Patriša Rolf iz SAD.
Srbija je kao protiv Koreje meč odigrala bez libera Tijane Milojević, zbog povrede kolena, a njeno mesto je zauzela Anđela Veselinović, tehničar Srbije.
Početak meča pripao je Italijankama, koje su povele sa 7:4, pa 11:6 i 13:8, da bi Srbija zatim smanjila rezultat na 13:12 posle serije 4:0. Na drugom tehničkom tajm – autu Italija je vodila sa 16:13. Posle pauze, Italija je povela sa 18:13, pa 20:15, a Srbija zatim smanjila na 20:18. Imale su Italijanke prednost od 22:19, ali je Srbija serijom 3:0 stigla do izjednačenja na 22:22, pa je Menkareli zatražio tajm – aut. Nakon predaha, Srbija je nastavila sjajnu seriju, ukupno 5:0, i stigla do dve set lopte – 24:22. Realizovala je Srbija prvu za konačnih 25:22 i vođstvo od 1:0.
Posle izjednačenog početka drugog seta, Srbija je povela sa 5:3 i 8:6. Italija je, nakon prvog tehničkog tajm – auta, serijom 6:0 preokrenula rezultat i povela sa 12:8. Srbija je smanjila na 12:10, a zatim, posle 13:10 za Italiju, na 13:12. Uzvratile su Italijanke sa tri uzastopna poena za prednost od 16:12, a zatim su povele sa 19:13. Vodila je Italija u finišu sa 21:14, a Srbija smanjila na 21:17. Sigurnom igrom u završnici, Italija je drugi set dobila sa 25:18 i izjednačila na 1:1 u setovima.
U trećem setu se od starta vodila ravnopravna borba, da bi Italija povela sa 5:3, a Srbija odmah izjednačila. Serijom 3:0, Italijanke stižu do prednosti od 8:5, pa zatim i 12:7, kada je Caković zatražio 30 sekundi odmora. Italijanke su nastavile sa dobrom igrom, pa su vođstvo povećale na 14:8, odnosno 16:11 na drugom tehničkom tajm – autu. U nastavku, Italija je vodila sa 21:13, a treći set je dobila sa 25:19 i povela sa 2:1 u setovima.
Italija je na startu četvrtog seta povela sa 8:1, a Srbija zatim uspela da smanji na 9:4. Na drugom tehničkom tajm – autu bilo je 16:7 za Italiju. U završnici Italija je vodila sa 19:11, pa 21:13 i 23:15, da bi set dobila sa 25:17, a meč sa 3:1.
Kadetkinje Srbije će u razigravanju za plasman od 5. – 8. mesta igrati protiv Poljske u noći između subote i nedelje od 1,00 čas po našem vremenu.

Povezana vest:  JUNIORI – HALKBANK BALKANSKO PRVENSTVO 2012, Maksimalna pobeda junior Srbije